Podsumowanie targów opakowań Warsaw Pack

Podsumowanie targów Warsaw Pack oraz Food Tech Expo

Podsumowanie targów opakowań Warsaw Pack

Podsumowanie targów Warsaw Pack oraz Food Tech Expo

Za nami VI edycja targów Warsaw Pack – Największego wydarzenia w Europie Środkowo-Wschodniej sektora techniki pakowania i opakowań, które odbyło się między 23 a 25 listopada 2021 roku.

Swoje produkty i usługi zaprezentowało 227 wystawców, odwiedziło nas ponad 12600 klientów branżowych, aby nawiązać cenne kontakty biznesowe, pogłębić swoją wiedzę o rynku i trendach na nim panujących. VI edycja dała wizytującym i wystawcom bezkonkurencyjną platformę do dyskusji wśród światowych liderów sektora.

Tegoroczna edycja obejmowała 6 stref tematycznych:

  • STREFA AUTOMATYKI I ROBOTYKI
  • STREFA E-COMMERCE
  • STREFA LOGISTYKI I MAGAZYNOWANIA
  • STREFA OPAKOWAŃ
  • STREFA TECHNIKI PAKOWANIA
  • STREFA ETYKIET, ETKIETOWANIA I DRUKU

W ramach Warsaw Pack odwiedzający mogli wziąć udział w wielu inspirujących prelekcjach w ramach wydarzeń towarzyszących:

Konferencja Trendy i Innowacje w Opakowalnictwie, podczas której czołowi eksperci zaprezentowali rozwiązania sprawdzające się w ich codziennej pracy na rynku opakowań oraz prezentacja najbardziej interesujących wdrożeń. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z Polską Izbą Opakowań, Siecią Badawczą Łukasiewicz – Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych, COBRO – Instytutem Badawczym Opakowań, IBS Global, Dekorglass Działdowo S.A., Santander Bank.

Opakowania w Obiegu Zamkniętym – na IV edycje konferencji, złożyły się 3 bloki, podczas których mieliśmy okazję poznać główne aspekty obiegu zamkniętego w branży opakowań. Wydarzenie było współorganizowane z Rekopol – Organizacją Odzysku Opakowań S.A.

Food Tech Expo to targi towarzyszące tegorocznej edycji Warsaw Pack, skupiające się na przemyśle technologii spożywczych. Zakres branżowy targów obejmował 4 główne strefy:

  • Maszyny specjalistyczne i linie technologiczne dla sektorów przemysłu spożywczego
  • Komponenty i dodatki produkcyjne do żywności
  • Maszyny i urządzenia wspierające, akcesoria
  • Usługi, badania i nauka

Tegoroczne targi to kolejny sukces na naszej liście. Wszystkim, którzy się pojawili serdecznie dziękujemy! Cieszymy się, że nasi klienci opuścili hale z podpisanymi kontraktami i bogatsi o najaktualniejszą wiedzę o rynku i panujących na nim trendach oraz innowacjach.

Do zobaczenia w przyszłym roku.


Informacje organizacyjne

Drodzy Goście!

VII Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2021

Godziny otwarcia:

Wtorek          23.11.2021    10:00 – 17:00

Środa            24.11.2021    10:00 – 17:00

Czwartek       25.11.2021    10:00 – 15:00

Plan terenu


Silny&Salamon

Wachlarz rozwiązań pakowania dla różnych branż dostępny w jednym miejscu

Już wkrótce podczas Targów Warsaw Pack, które potrwają od 23 do 25 listopada, na stoisku firmy Silny&Salamon będzie można zapoznać się z technologią pakowania Autobag, która sprawdza się w branżach: meblarskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, elektronicznej, odzieżowej czy e-commerce. Wystawca zaprezentuje działanie aż siedmiu maszyn, systemy wspomagające pakowanie poprzez ważenie i liczenie, a także rozwiązania inwentaryzacyjne oparte o technologię RFID.

Na Targach Warsaw Pack przedstawiciele różnych branż będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami, które wspomagają procesy pakowania i logistyczne. Katarzyna Bieńkowska, prezes Silny&Salamon zaprasza do odwiedzenia stoiska nr B2.117, gdzie eksperci pokażą jak usprawnić procesy i dobrać właściwie opakowanie.

– Zaprezentujemy systemy, które pomogą rozwiązać specyficzne problemy przy pakowaniu różnych produktów. Na miejscu będzie można również osobiście sprawdzić jak efektywne, jakościowe, estetyczne i ekologiczne są nasze propozycje – zachęca. Natomiast osoby, które już dziś chciałby poznać rozwiązania Autobag, mogą skorzystać z bezpłatnych testów pakowania i zgłosić taką chęć poprzez formularz.

Drobne elementy – policzone i spakowane
Specjalistów z sektorów: budowlanego, meblarskiego i motoryzacyjnego zainteresuje system pakowania składający się z podajnika Maximizer i maszyny Autobag® 550, przeznaczony do kompletowania zestawów drobnych elementów, które trudno podać za pomocą bębna. Na miejscu, przy wykorzystaniu Autobag® 550 zestawionego z urządzeniem o wysokiej czułości ważenia i liczenia – Accuscale, będzie można samodzielnie, szybko i z dużą dokładnością spakować w komplety, takie akcesoria jak: śrubki, nakrętki, podkładki, uszczelki czy kołki. Ciekawym rozwiązaniem, po raz pierwszy zaprezentowanym w Polsce, będzie kompaktowa maszyna PS 125®, która w połączeniu z bębnem liczącym, precyzyjnie liczy i pakuje drobne elementy.

Usprawnienia dla e-commerce
Z kolei przedstawiciele firm działających w kanale e-commerce czy odzieżowych poznają atuty modelu Autobag® 850S, wyposażonego w technologię, która automatycznie otwiera i zamyka torbę wysyłkową, umożliwiając szybsze pakowanie zamówień. Dodatkowo wbudowana drukarka termotransferowa, pracująca w systemie next-bag-out, nadrukowuje etykietę logistyczną na każdym worku tuż przed jego napełnieniem, co eliminuje dodatkowy element procesu. Innym modelem do przetestowania będzie maszyna Autobag® 650H poziomo pakująca produkty o skomplikowanych kształtach np. odzież czy elementy giętkie. Zdaje ona egzamin również przy towarach o regularnych kształtach czy pakowaniu całych zestawów.

Kolejny krok – inwentaryzacja
Odwiedzający Warsaw Pack, na stoisku Silny&Salamon, będą mogli zapoznać się też z ISS Dispatcher, systemem opartym na technologii RFID dostarczonej przez ISS RFID, który wspiera procesy załadunku i rozładunku poprzez odczyt opakowań transportowych wielokrotnego użytku (RTI) i weryfikację w czasie rzeczywistym. Do RTI trafiają produkty spakowane na Autobag 650®H. Dodatkowo przy pomocy systemu ISS Inventory będzie można przeprowadzić inwentaryzację pojemników wyposażonych w tagi RFID, tym samym sprawdzić zgodność ładunku.

Specjaliści w optymalizacji pakowania
Firma Silny&Salamon dysponuje 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Dystrybutor proponuje nieodpłatne testy spakowania konkretnych produktów, by sprawdzić jakość i estetykę finalnego opakowania, a także przetestowanie wybranych modeli maszyn w rzeczywistym środowisku pracy. Taką chęć można zgłosić na adres karol.szostak@pakowanie.biz, poprzez formularz, a w wirtualnym showroomie www.pakowanie.biz zapoznać się z działaniem poszczególnych maszyn. Warto także obserwować profil firmy na LinkedIn Silny & Salamon – wyłączny dystrybutor APS Autobag.

* * *

O firmie
Silny&Salamon Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 1989 roku jako mała rodzinna firma handlowa, której celem było wprowadzenie nowoczesnych sposobów pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów. Dziś to sprawdzony partner w biznesie, zapewniający skuteczne rozwiązania w transporcie, logistyce i procesach produkcyjnych. Wielu klientów jest związanych z firmą ciągłą współpracą od wielu lat, należą do nich m.in.: Deftrans, Molex, Turck Automation, Fischer Automotive, TE Connectivity czy Neuca.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations, tel. + 48 601 99 10 89, agnieszka@lawendapr.com

Silny&Salamon Sp. z o.o., ul. Druskiennicka 20 81-533 Gdynia, tel. +48 58 622 54 01


ŚWIĘTUJEMY 30 LECIE NA TARGACH WARSAW PACK

Obchody 30.rocznicy powstania firmy Velteko, to świętowanie sukcesu, podziękowanie i obietnica na przyszłość dla wszystkich naszych partnerów, którzy są częścią naszej historii i będziemy zaszczyceni, gdy będą częścią naszej przyszłości, w której pragniemy być solidną i stabilną podstawą Waszego biznesu.

 

Więcej o firmie : velteko-group 30 lat


OPAKUJ SWÓJ BIZNES SUKCESEM

OPAKUJ SWÓJ BIZNES SUKCESEM

To już szósta edycja targów, które pokazują, że w biznesie “ocenianie książek po okładce” nie jest niczym złym. Dobremu producentowi zależy bowiem na tym, żeby jego produkt był zapakowany nie tylko bezpiecznie i funkcjonalnie, ale również atrakcyjnie

WYOBRAŹMY SOBIE… | …że nasz potencjalny klient wraca z pracy. Bardzo się spieszy, a musi kupić jeszcze coś, czego mu brakuje. Wchodzi do sklepu, staje przed półką, i nagle… widzi kilkanaście wersji tego samego produktu. Którą wybierze? Może tę przyciągającą jego wzrok najatrakcyjniejszą szatą graficzną?

CO MÓWI OPAKOWANIE | Oczywiście nie dla każdego klienta kluczowa będzie estetyka, lecz np. informacja, że dane opakowanie jest biodegradowalne. Nieco inne motywacje kierują samymi producentami, przestrzegającymi licznych obostrzeń, związanych np. z dyrektywami europejskimi oraz względami bezpieczeństwa. Koniec końców chodzi więc o to, aby opakowanie nie tylko spełniało normy, ale również jak najwięcej “mówiło” konsumentom o produkcie i filozofii tworzącej go firmy.

DLACZEGO WARTO BYĆ NA TARGACH | Aby być na bieżąco z normami oraz aktualnymi trendami, koniecznie trzeba odwiedzić Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack, organizowane przez Ptak Warsaw Expo. Wydarzenie to skupia zarówno wystawców (chcących zaprezentować swoje oferty tysiącom klientów), jak i odwiedzających (którym zależy na poznaniu branżowych liderów). Dodajmy w tym miejscu, że w poprzedniej edycji imprezy wzięło udział 15 tysięcy osób, które poznały ponad 600 nowych opakowań i 140 innowacyjnych maszyn.

WYSTAWCY I PARTNERZY | Wśród wystawców Warsaw Pack znajdziemy m.in. firmy: Bosky, Unilogo Robotics, Logopak oraz Fenix Systems. Patronem wydarzenia została zaś Polska Izba Opakowań.

ZAKRES BRANŻOWY | Uczestnicy Targów Techniki Pakowania i Opakowań zapoznają się z opakowaniami spożywczymi, kosmetycznymi, farmaceutycznymi i przemysłowymi. A wszystko to na hali targowej, podzielonej – dla wygody odwiedzających i wystawców – na sześć stref tematycznych: techniki pakowania, opakowań, etykiet i druku, automatyki i robotyki, e-commerce oraz logistyki i magazynowania.

KONFERENCJE, KONKURSY I RÓWNOLEGŁE TARGI | Każdy producent doskonale wie, że branże opakowań i technologii spożywczych są ze sobą powiązane, niczym trybiki dużej maszyny. Uczestnicy Targów Techniki Pakowania i Opakowań zyskują wyjątkową możliwość spojrzenia na proces produkcji w szerszej perspektywie, a to za sprawą Targów Technologii Spożywczych Food Tech – wydarzenia odbywającego się równolegle do Warsaw Pack. Co więcej, mogą wziąć udział w konferencji “Trendy i innowacyjność w branży opakowań” oraz konkursie “Innowacyjne opakowanie”, w którym można wygrać nagrodę o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych (termin zgłoszeń: 30 października).


trendy i innowacujność w branżyt opakowań

Trendy i innowacje w opakowalnictwie

trendy i innowacujność w branżyt opakowań

Trendy i innowacje w opakowalnictwie

23 listopada 2021 podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań – Warsaw Pack odbędzie się 1. edycja konferencji „Trendy i innowacje w opakowalnictwie”.

Celem konferencji jest propagowanie innowacyjnych trendów dostępnych na rynku opakowań oraz prezentacja najbardziej interesujących wdrożeń. Zaproszeni eksperci zaprezentują rozwiązania sprawdzające się w ich codziennej pracy. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość dyskusji i wymiany poglądów na temat dostępnych rozwiązań oraz sytuacji branży i perspektywach jej rozwoju po pandemii koronawirusa. Wydarzenie jest bezpłatne, a udział w nim mogą wziąć zarówno odwiedzający, jak i wystawcy.

Współorganizatorami konferencji są: Polska Izba Opakowań, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych oraz COBRO – Centrum Badawczo-Rozwojowe Opakowań.

TEMATY PRELEKCJI:

1. „Możliwości implementacji folii biopolimerowych w projektach opakowań biodegradowalnych do żywności” – dr hab. inż. Agnieszka Cholewa-Wójcik, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

2. „Trendy w opakowaniach szklanych i ich zdobieniu” – Rafał Pawłowski, Dyrektor sprzedaży, DEKORGLASS Działdowo S.A.

3. „Innowacje w opakowaniach na przykładzie projektów COBRO – Centrum Badawczo-Rozwojowego Opakowań IBWCH” – Jacek Frydrych, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych – COBRO Centrum Badawczo-Rozwojowe Opakowań

4. „Ekoprojektowanie opakowań jako wyzwanie współczesnego rynku” – dr inż. Agnieszka Kawecka, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

5. „Certyfikacja opakowań – nowe kierunki” – Ewa Kopania, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych

6. „Możliwości rozwoju innowacyjnych firm w kontekście ekspansji na rynki azjatyckie” – Edyta Wołczyk, IBS GLOBAL

7. „Jak branża opakowań może wyglądać po pandemii” – Maciej Nałęcz, analityk Departamentu Sektorów Strategicznych, Santander Bank Polska S.A.


rada programowa targów branży opakowaniowej

Spotkanie Rady Programowej Warsaw Pack

rada programowa targów branży opakowaniowej

Spotkanie Rady Programowej Warsaw Pack

Z organizatorem Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań, reprezentowanego przez: Dyrektora ds. Rozwoju Pana Dariusza Drąga, Panią Agnieszkę Dąbkowską i Pana Dawida Zakrzewskiego, spotkali się: Prezes Polskiej Izby Opakowań, Prof. zw. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk oraz przedstawiciele Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych Łukasiewicz: Dyrektor Instytutu – Dr Radosław Dziuba, Dyrektor Oddziału Cobro Dr inż. Monika Kaczmarczyk i Lider Obszaru Komercjalizacja mgr Inż. Beata Górska.

W trakcie spotkania poruszono kwestie związane z organizacją VI edycji targów Warsaw Pack, która będzie miała miejsce w dniach 26-28 kwietnia 2022. Głównymi tematami rozmów były innowacje w opakowaniach z tworzyw sztucznych, źródła finansowania oraz możliwości związane z wejściem na rynek międzynarodowy. Jednym z omawianych wątków był także zakres tematyczny towarzyszącego targom Konferencji, w ramach którego, jak ustalono – 6 tematów zostanie przygotowanych przez Polską Izbę Opakowań i  Instytut Badawczy COBRO. Organizacje będą brały także czynny udział w promocji wydarzenia. Organizatorem i gospodarzem drugiego dnia konferencji „Opakowania w obiegu zamkniętym” będzie firma Rekopol.

Część zebrania stanowiło omówienie zasad konkursu INNOWACYJNE OPAKOWANIA. W efekcie ustalono, że w ramach plebiscytu spośród wszystkich zgłoszonych produktów wyróżnione zostaną pierwsze dwa produkty, a nagrodą będzie stoisko na targach organizowanych przez PTAK WARSAW EXPO. Wręczenie nagrody nastąpi podczas otwarcia targów Warsaw Pack.

Istotnym punktem zebrania było także objaśnienie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w trakcie targów. Podstawą dla dyskusji były standardy zastosowane podczas ubiegłorocznej edycji targów Warsaw Dental Medica Show. Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej w Ptak Warsaw Expo zostały przeprowadzone w sposób wzorowy. Zastosowano ponadstandardowe środki podnoszące poziom bezpieczeństwa sanitarnego. Przy każdym wejściu znajdowały się kabiny dezynfekujące z możliwością automatycznego pomiaru temperatury. Wystawcy i odwiedzający otrzymywali certyfikowane bezpłatne maski medyczne, a ciągi komunikacyjne oraz cała infrastruktura spełniały najwyższe wymagania i standardy narzucone przez instytucje medyczne i sanitarne w naszym kraju. Cała powierzchnia w halach, jak i wszystkie pomieszczenia były na bieżąco dezynfekowane.

Kolejne zebranie Rady Programowej zaplanowano na 23 marca 2021.


Fenix-Systems_

Fenix Systems wystawcą podczas Warsaw Pack 2021

Fenix-Systems_

Fenix Systems wystawcą podczas Warsaw Pack 2021

Podczas VI Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań, które będą miały miejsce w dniach 26-28 kwietnia 2022 w Ptak Warsaw Expo, jednym z wystawców będzie uznana firma Fenix Systems.

Firma FENIX SYSTEMS jest wyłącznym dystrybutorem maszyn usprawniających proces produkcji oraz pakowania żywności, a także zwiększających higienę i bezpieczeństwo w zakładach przemysłowych. W ofercie Fenix Systems znajdują się: maszyny do ważenia, pakowania i kontroli jakości, sprzęt z zakresu automatyzacji, paletyzacji i logistyki, a także linie produkcyjne i urządzenia towarzyszące. Głównym celem firmy jest sukces każdego klienta, który może być osiągnięty dzięki najwyższej jakości urządzeniom dostarczanym przez naszą firmę, jak również profesjonalnej obsłudze.

Oferta Fenix Systems skierowana jest do przedsiębiorstw, które poszukują rozwiązań w zakresie pakowania różnego rodzaju produktów spożywczych i niespożywczych w pojemniki, tacki, torebki, doypak, pudełka, kartony czy saszetki. Firma oferuje, projektuje, komplementuje, a następnie dostarcza szyte na miarę linie technologiczne dostosowane do indywidualnych potrzeb. Przed podjęciem działań – Feniks Systems przeprowadza dokładny wywiad z klientem, aby dogłębnie poznać specyfikę jego branży, dzięki czemu jest w stanie dobrać optymalną linię produkcyjną. 

Maszyny oraz kompletne linie do pakowania, jak i urządzenia kontrolujące jakość i ilość oferowane prze firmę, spełniają najwyższe standardy dotyczące bezpieczeństwa i funkcjonalności oraz dają gwarancję tego, że pakowana żywność jest bezpieczna do spożywania. Dzięki temu są chętnie wykorzystywane w fabrykach i magazynach firm działających w różnych branżach.  

Firma dostarcza, m.in.: najlepsze i najdokładniejsze naważarki na świecie Ishida, jak również roboty przemysłowe, owijarki, wózki LGV oraz inne urządzenia pomocne w automatyzacji produkcji czy paletyzacji, które są łatwe w obsłudze, praktyczne i bezpieczne. W ofercie firmy klienci znajdą także: kartoniarki Timber Pack, wagi kontrolne Ishida oraz maszyny do wykrywania obecności ciał obcych w produkcie, jak wykrywacze metali firmy CEIA oraz detektory rentgenowskie X-Ray firmy Ishida.

Dużym atutem dla klienta jest możliwość przetestowania maszyn przed ich zakupem. Umówienie się na spotkanie w hali pokazowej to doskonała okazja do zapoznania się ze szczegółowym sposobem działania maszyn i urządzeń oraz ich parametrami technicznymi. W hali pokazowej istnieje możliwość przekonania się w jaki sposób działają takie maszyny i urządzenia firm takich, jak: ISHIDA, CEIA, Skilled, Movitec, Volpak, Universal-Pack, BFM, Vortex, Cox&Plant, Movitec, Tiber Pack, Payper, Zecchetti oraz Lindor. Fenix Systems dodatkowo służy fachową poradą oraz konsultacją na temat danego zakładu produkcyjnego. Ponadto, firma zapewnia swoim klientom także pomoc serwisową i naprawczą zakupionych maszyn, zarówno w przypadku awarii, jak i okresowych przeglądów. Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dba o zadowolenie każdego klienta. Dzięki temu kolejne maszyny i linie dostarczane przez Fenix Systems regularnie powiększają produkcyjny park maszynowy tych samych i nowych klientów.  Organizacja szczyci się niezawodną pracą tych urządzeń we wszystkich Zakładach.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Najszybciej Rozwijających się Targach Techniki Pakowania i Opakowań w Polsce!


Polska Izba Opakowań patronem merytorycznym Targów

Polska Izba Opakowań patronem merytorycznym Targów

Miło nam zakomunikować, iż Polska Izba Opakowań objęła patronatem merytorycznym VI edycję targów Warsaw Pack. To już kolejna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań, którą Ptak Warsaw Expo realizować będzie przy wsparciu PIO.

W dniach 26-28 kwietnia 2022 Centrum targowo-kongresowe Ptak Warsaw Expo już po raz szósty gościć będzie przedstawicieli wszystkich gałęzi branży opakowaniowej. Warsaw Pack to doskonała okazja do tego, aby poznać nowoczesne maszyny wytwarzające opakowania, jak i maszyny pakujące oraz szeroką gamę etykiet i maszyn etykietujących. Wśród eksponowanych produktów znajdą się także: opakowania spożywcze, kosmetyczne, farmaceutyczne, chemiczne, a także opakowania transportowe i przemysłowe. Wydarzenie wzbogacą konferencje, konkursy oraz specjalna strefa sprzyjająca kontaktom biznesowym.

Polska Izba Opakowań objęła patronat nad targami, a także nad organizowanym podczas wydarzenia Salonem Innowacji. W ramach patronatu Izba wystąpi również w roli współorganizatora Konkursu na innowacyjne opakowanie, organizowanego w zakresie wspomnianego Salonu. Przez „innowacyjne opakowanie” należy rozumieć opakowania, materiały opakowaniowe, maszyny i urządzenia oraz pomocnicze środki opakowaniowe charakteryzujące się nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie stosowanych materiałów, technologii, konstrukcji lub funkcji.

Izba jest organizacją samorządu przedsiębiorców, która powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań, stając na czele jego interesów. PIO skupia w sobie producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań.

Więcej na temat działalności Polskiej Izby Opakowań: http://www.pio.org.pl/index.php/pl/