Kilkanaście tysięcy odwiedzających i setki umów kontraktacyjnych. Dziewiąta edycja Warsaw Pack za nami!

Kilkanaście tysięcy odwiedzających i setki umów kontraktacyjnych. Dziewiąta edycja Warsaw Pack za nami!

W dniach 23-25 kwietnia 2024 roku Ptak Warsaw Expo stało się międzynarodową platformą kontraktacyjną dla sektora techniki pakowania i opakowań. To za sprawą Warsaw Pack, którego dziewiąta edycja położyła nacisk na networking i branżową edukację. Zainteresowanie, którym cieszyła się miniona odsłona targów, przełożyło się na zaplanowanie kolejnej.

Branża opakowań jest jedną z najdynamiczniej zmieniających się. W 2024 roku czerpie ona z ożywienia gospodarczego po chwilowej stagnacji w poprzednim okresie. Jednocześnie oddziałuje na nią wiele trendów, a szczególnie te związane z ekologią. Wzrasta nacisk na zwiększenie udziału opakowań biodegradowalnych, kompostowanych oraz powstających z materiałów odnawialnych. Polska co roku pozycjonuje się w gronie europejskich liderów tego sektora, dlatego tak ważne było, by zintegrować krajowych ekspertów na drodze do dalszego rozwoju branży nad Wisłą i Odrą. Posłużyła do tego dziewiąta edycja Warsaw Pack, która odbyła się w dniach 23-25 kwietnia 2024 roku w Ptak Warsaw Expo.

Ekspercka dyskusja podczas Warsaw Pack

Podczas dziewiątej edycji Warsaw Pack odwiedzający mogli skorzystać z aż czterech paneli edukacyjnych prowadzonych przez najbardziej cenionych ekspertów i praktyków w branży.

We współpracy z Polską Izbą Opakowań i Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny zorganizowano konferencję „Innowacje w opakowaniach – regulacje, ekologia, cyfryzacja”. Podczas niej przeanalizowano stan i perspektywy rynkowe branży opakowań w 2024 roku, omówiono najnowsze regulacje prawne – podatek plastikowy, PPWR, system kaucyjny i rozmawiano o zarządzaniu bezpieczeństwem i jakością w odniesieniu do wymagań dla producentów opakowań do żywności i kosmetyków. Ponadto, wygłoszono inne prelekcje. Marcin Dubownik z Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny przedstawił wykład „Kubki i opakowania jednorazowe: między wyzwaniami technologicznymi, a zrównoważoną praktyką cyrkularną”, Konrad Sulak mówił o opakowaniach sensorycznych opartych na biopolimerach, a Waldemar Galikowski o znakowaniu produktów i opakowań przy jednoczesnej minimalizacji kosztów w przedsiębiorstwie.

To nie był jednak koniec edukacji podczas Warsaw Pack. Uczestnicy mogli skorzystać również z konferencji „Ewolucja opakowań: digitalizacja, sztuczna inteligencja i rozporządzenia UE jako siła napędowa przemysłu” zorganizowanej przez Ptak Warsaw Expo przy współpracy z Creative Packaging Group. Podczas tego wydarzenia przedstawiono prawo opakowaniowe w Unii Europejskiej, mówiono o znakowaniu kodami 2D, a także podkreślono rolę sztucznej inteligencji w sektorze. Ponadto, Krzysztof Kondziela z Turck Sp. z o.o. wygłosił wykład „Digitalizacja narzędziem wzrostu efektywności oraz niezawodności produkcji”. Co więcej, razem z Marcinem Zielińskim (Promark SA.), Wojciechem Siwkiem (Automatec Sp. z o.o.), dr Radosławem Maruszkinem (Kancelaria Adwokacka „Maruszkin”) oraz Radosławem Dylewskim (WAY TO AI Sp. z o.o.) wzięli udział w tematycznym panelu dyskusyjnym moderowanym przez Małgorzatę Chomiuk.

Tego samego dnia odbył się również panel „Opakowania w obiegu zamkniętym – jaka przyszłość czeka branżę?”, podczas którego przeanalizowano obecną sytuację na rynku gospodarki opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, przedstawiono PPRW jako nową rzeczywistość branży opakowaniowej oraz zasygnalizowano planowane zmiany w prawie PL i UE dotyczące oznakowania na opakowaniach. Poruszanych tematów było jednak o wiele więcej.

Ostatniego dnia Warsaw Pack zgromadzeni mogli wziąć udział w panelu Prezentacje i Trendy Wystawców. W jego ramach wygłoszono pięć wykładów: „Flintec: produkty, zastosowanie oraz ważenie dynamiczne” (Arkadiusz Sumowski, Tomasz Kupicha), „Znakowanie kodami 2D – niezwykłe możliwości dla produkcji, logistyki i marketingu” (Mariusz Parypiński), „Aktualne zmiany i wymagania prawne dla opakowań przeznaczonych do żywności i kosmetyków” (Adam Fotek), „Co może pójść nie tak? Czyli zarządzanie ryzykiem i bezpieczeństwem w transporcie towarów” (Tomasz Magoń) oraz „Znakowanie kodami 2D – niezwykłe możliwości dla produkcji, logistyki i marketingu” (Mariusz Parypiński).

Tak skonstruowana agenda edukacyjna pozwoliła na wzbogacenie i aktualizację wiedzy wszystkich uczestników Warsaw Pack.

Kilkanaście tysięcy odwiedzających i liderzy branży na Warsaw Pack

Poza edukacją Warsaw Pack służyło w dużej mierze networkingowi, wymianie informacji handlowych i pozyskiwaniu wartościowych leadów. Skuteczność integracji branży potwierdzają setki nowych umów kontraktacyjnych i nawiązanie biznesowe znajomości, które pozwalają rozwijać się w sektorze.

W dziewiątej edycji wydarzenia wzięło udział 23 884 gotowych na inwestycje przedstawicieli sektora, którzy poznawali oferty 511 wystawców z 43 krajów Europy.

W tym drugim gronie byli między innymi OCEAN SYSTEMS, HG ROBOTICS, BOSKY, Premacy, Pod Polska, IMA, Chiorino, FOOD PACK, RBECO, THT, ROLLS, SPOLEX, FILMAT, MOSCA, PAKOWARKA, FENIX SYSTEMS, WEINDICH, Łukaszewicz, Green Tree, POLPAK, Pablo, AGJ, Intrex czy AWM PAK.

Dziesiąta edycja Warsaw Pack już wkrótce

Sukces dziewiątej edycji Warsaw Pack przełożył się na organizację kolejnej odsłony wydarzenia. Miło nam poinformować, że ta odbędzie się w dniach 8-10 kwietnia 2025 roku w Ptak Warsaw Expo!


MIĘDZYNARODOWE TARGI TECHNIKI PAKOWANIA I OPAKOWAŃ - Warsaw Pack

Za nami ostatni, trzeci dzień Targów Warsaw Pack. Podczas wydarzenia zostały przeprowadzone wywiady z wyróżnionamy wystawcami.

Międzynarodowe Targi Pakowania i Opakowań cieszyły się ogromnym powodzeniem, przyciągając dużą frekwencję zwiedzających i wystawców. Wystawcy nie tylko prezentowali swoje maszyny do pakowania i innowacyjne rozwiązania, ale także dzielili się swoimi doświadczeniami. To największe wydarzenie branżowe w kraju, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wystawcy byli zadowoleni z ilości osób odwiedzających ich stoiska. Targi były świetną okazją do nawiazania nowych kontaktow z przedstawicielami innych firm oraz nowymi klientami. Stoiska odwiedzane były takze przez stałych klientów, co pozwala na pogłębienie dotychczasowych relacji. Każdego dnia w Studiu Targowym odbywała się Ceremonia Wręczenia Nagród, która były wyrazem uznania za pracę, pomysłowość i innowacje wydrażane przez wystawców. Wywiady Video dodatkowo pozwoliły poznać więcej szczegółów na temat rozwoju firm i oferowanych produktów oraz maszyn.

Video wywiadu udzieliły firmy: Fenix Systems, Pablo PL, Pak-trend oraz Solex. Firmy przedstawiły innowacyjne rozwiązania oraz technologie, które wykorzystywane są w maszynach do pokowania.

W Studiu Targowym odbyła się Ceremonia Wręczenia Medali Targowych.

Medale Targowe otrzymało 14 lauretów. Nagrody zostały wręczone przez Prezesa Krajowej Izby Targowej Pana Dariusza Drąga.

W kategorii INNOWACYJNOŚĆ nagrody otrzymały firmy:

Ima Group, Becpak, Schur Star, Igus, Elpress Poland, Antalis Poland, Sacmi Packaging & Chocolate, Mosca Direct Poland, Spolex, TPG Group.

W kategorii PRODUKT TARGOWY nagroda powędrowła do firmy Karl Knauer Poland, Transaco Group, Pakowarka.pl oraz Novigo Films.


MIĘDZYNARODOWE TARGI TECHNIKI PAKOWANIA I OPAKOWAŃ - Warsaw Pack

Za nami kolejny, drugi dzień Targów Warsaw Pack. Podczas wydarzenia zostały przeprowadzone wywiady z wyróżnionamy wystawcami.

Video wywiadu udzieliły firmy: IMA, Bosky oraz Filmat. Firmy przedstawiły innowacyjne rozwiązania oraz technologie, które wykorzystywane są w maszynach do pokowania.

Firma Bosky zwróciła szczególną uwagę na ergonomiczny aspekt pracy z maszynami do pakowania. Firma IMA przedstawiła swoje dwie flagowe maszyny, opowiadając również o dynamicznie rozwijającym się sektorze pakowania, który skupia w sobie nowe technologie, wysokie wymagania firm i konsumentów, a także ekologiczny i prawny wymóg, który musi być spłeniony przy tworzeniu opakowań. Firma Filmat przedstawiła swoją główną maszynę, z którą pojawiła się na tegorocznych Targach Warsaw Pack, podkreślając ważność wydarzenia. Targi z roku na rok są coraz większe i skupiają coraz to wiecej nowych wystawców.

W Studniu Targowym odbyła się Ceremonia Wręczenia Medali Targowych.

Medale Targowe otrzymało 9 lauretów.

W kategorii INNOWACYJNOŚĆ nagrody otrzymały firmy:

Polpack, Fabryka Systemów Pakujących Pablo.pl, BOSKY, CRAEMER, WEINDICH.

W kategorii PREMIERA TARGOWA nagrody otrzymały firmy: Ulma Packaging Polska, DI-ZET.

W kategorii PRODUKT TARGOWY nagroda powędrowła do firmy Kram FC.

Nagrodę w kategorii PROMOCJA NOWEGO PRODUKTU otrzymała firma PID Polska.

Targi są świeną okazją do nawiązywania lukratywnych kontaktów biznesowych oraz pozyskiwania nowych beneficjentów, a także pogłębiania relacji z obecnymi, stałymi klientami.

Przyjrzyj się nam bliżej


Targi Techniki Pakowania i Opakowań 23-25 KWIETNIA 2024

23 kwietnia, odbył się pierwszy dzień Targów Techniki Pakowania i Opakowań.

Podczas pierwszeego dnia Targów Warsaw Pack Medale Targowe zostały wręczone 8 laureatom w 3 kategoriach. Nagrody zostały przyznane przez kapitułę Ptak Warsaw Expo oraz Krajową Izbę Targową.

Wszystkim laureatom, nagrody osobiście wręczył Prezes Krajowej Izby Targowej Pan Dariusz Drąg.

W kategorii INNOWACYJNOŚĆ nagrodzone zostały firmy: HG Robotics, Filmat, Metroopack, Radpak Fabryka Maszyn Pakujących.

W kategorii PRODUKT TARGOWY nagrodę otrzymały firma Ocean Systems. W kategorii PREMIERA TARGOWA nagroda trafiła do firm: Fenix Systems, Polpak, AWM-PAK.

Video wywiadu udzieliły firmy: HG Robotics, Ocean Systems oraz PID Polska. Firmy opowiedziały o swoich mocnych stronach, korzyściach płynących z udziały w Targach Warsaw Pack, przedstawiły również swoje produkty, z którymi pojawili się na wydarzeniu.

Targi Warsaw Pack z pewnością są źródłem inspiracji i innowacyjnych rozwiązań dla przedstawicieli branży. Dzięki udziałowi w wydarzeniu, uczestnicy mogą poznać najnowsze trendów, wymieniać doświadczenia oraz nawiązywać cenne kontakty biznesowe.

Przyjrzyj się nam bliżej


Niezmienna jakość od lat. Zapraszamy na 9. edycję Warsaw Pack

W dniach 23-25 kwietnia 2024 roku w Ptak Warsaw Expo świętować będziemy 9. edycję Warsaw Pack, międzynarodowych targów techniki pakowania i opakowań. Wydarzenie to od lat cieszy się niezmienną jakością i zaufaniem tysięcy odwiedzających.

Nie każde wydarzenie biznesowe ma szansę doczekać dziewięciu kolejnych edycji. Żeby mu się to udało, potrzeba sprawdzonych biznesowych partnerów, odpowiednio dobranej grupy docelowej, sprofilowania eventu w oparciu o jakość, a także stworzenia doskonałych warunków do integracji biznesu. To wszystko łączy Warsaw Pack, czyli międzynarodowe targi techniki pakowania i opakowań. Dziewiąta edycja wydarzenia jeszcze bardziej skupi się na networkingu i integracji biznesu.

Co oferuje Warsaw Pack?

Warsaw Pack to właściwa inwestycja dla każdego przedsiębiorcy, który nastawiony jest na poszerzenie grona potencjalnych partnerów biznesowych, zbudowanie bazy odbiorów i umocnienie świadomości marki na rynku.

Odwiedzający będą mogli zaznajomić się z kompletnymi ofertami wystawców, a firmy będą miały możliwość pokazania swojego pełnego portfolio To wszystko dzięki dostępności największej w Polsce powierzchni wystawienniczej hal Ptak Warsaw Expo, gwarantującej nieograniczone możliwości prezentacji produktów i usług.

Odwiedzenie Warsaw Pack to oszczędność czasu i pieniędzy. W ciągu trzech dni w jednym miejscu spotka się cała branża. Nastąpi więc redukcja kosztów marketingowych przy jednoczesnym zysku w postaci pozyskania wartościowych leadów i podpisania nowych umów.

Międzynarodowe kontraktacje na Warsaw Pack

Prawie 20 tysięcy uczestników z Polski i zagranicy odwiedziło ósmą edycję Warsaw Pack. W tym gronie znaleźli się nastawieni na międzynarodowe kontraktacje przedsiębiorcy z między innymi Niemiec, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Czech czy Słowacji. Nawiązanie z nimi relacji biznesowych dla wielu uczestników wydarzenia wiązało się z inwestycjami w rozwój na nowych rynkach i ekspansją do dotąd mniej dostępnych grup docelowych.

Dziewiąta edycja wydarzenia będzie jeszcze bardziej nastawiona na budowanie międzynarodowych relacji biznesowych. Warto jest więc otworzyć się na nowe możliwości w sektorze.

Kogo będzie można spotkać na Warsaw Pack?

W zakresie tematycznym Warsaw Pack znalazły się przedsiębiorstwa zajmujące się technologiami pakowania i opakowań, maszynami do pakowania i etykietowania, materiałami opakowaniowymi i foliami, systemami oznakowania i kodowania, usługami logistycznymi i magazynowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie pakowania, automatyzacją procesów w sektorze czy testowaniem i kontrolą jakości w branży.

Zaprezentują się między innymi OCEAN SYSTEMS, HG ROBOTICS, SPOLEX, FILMAT, PAKOWARKA, FENIX SYSTEMS, WEINDICH, Łukaszewicz, Green Tree, POLPAK, Pablo, AGJ, Intrex czy AWM PAK.

Już dziś zagwarantuj sobie udział w Warsaw Pack!
Zarejestruj się: https://warsawpack.pl/rejestracja/
Zostań wystawcą: https://warsawpack.pl/zostan-wystawca/


Innowacje w opakowalnictwie i rozwój biznesu. Ósma edycja Warsaw Pack za nami

Innowacje w opakowalnictwie i rozwój biznesu

Ósma edycja Warsaw Pack za nami

Ósme międzynarodowe targi techniki pakowania i opakowań Warsaw Pack odbyły się w dniach 18-20 kwietnia 2023 roku w Ptak Warsaw Expo. Była to nowoczesna platforma do dyskusji o innowacjach w branży i kolejnych krokach w jej rozwoju.

Branża technik pakowania i opakowalnictwa nieustannie zmienia się równolegle do rzeczywistości konsumenckiej i prawnej, które na nią oddziałują. Kolejne kraje decydują się na bardziej ekologiczne rozwiązania, a klienci są bardziej świadomi konieczności dokonywania zrównoważonych dla środowiska wyborów. To dla tego sektora spore wyzwania. O nich, a także o innowacjach, trendach i nowych technologiach rozmawialiśmy podczas ósmej edycji Warsaw Pack, która odbyła się w Ptak Warsaw Expo.

Integracja biznesowa największych branżowych marek podczas Warsaw Pack

Podczas Warsaw Pack najważniejszy był biznes i jego integracja. Wydarzenie to gościło liderów sektora i firmy, które stawiają w nim na innowacje. Wśród nich były między innymi GEA, HG Robotics, Filmat, Intrex, Madej Pak, Ocean Systems, AWM PAK, BekuPlast, Pablo, FOLPOL, Green Tree, Metro Catering System, NOVIGO FILMS, PGS, POLPACK, Premacy, SPOLEX, TURCK, ULMA czy PID Polska. Prezentowały one swoje oferty wycyzelowanemu gronu odbiorców-odwiedzających (przedstawiciele branży opakowaniowej, producenci żywności, handlowcy hurtowi i detaliczni, projektanci i agencje reklamowe, przedstawiciele sektora kosmetycznego, specjaliści ds. logistyki i transportu, inżynierowie i specjaliści ds. jakości, przedstawiciele instytucji naukowych), rozbudowując sieć wzajemnych zależności.

Wszystko po to, by znaleźć innowacyjne i najbardziej odpowiadające odbiorcom rozwiązania, dynamizując tym samym rozwój sektora. Jednocześnie Warsaw Pack było dla uczestników okazją do otwarcia się na międzynarodowe rynki i zdobycia klientów tam, gdzie do tej pory nie było to możliwe.

„Innowacje w opakowalnictwie” i „Opakowania w obiegu zamkniętym”

Podczas Warsaw Pack nie mogło zabraknąć merytorycznych konferencji, traktujących o rozwoju branży. 18 kwietnia odwiedzający mogli skorzystać z prelekcji w ramach panelu „Innowacje w opakowalnictwie”. Podczas niego między innymi o perspektywach rynku opakowań w 2023 roku mówił Maciej Nałęcz z Santander Bank. Dr Aneta Pluta-Zaremba oraz dr Jolanta Turek SGH skupiły się współpracy w łańcuchu dostaw dla cyrkularności – studium przypadku opakowań kompostowalnych do żywności. O alternatywnych rozwiązaniach dla tradycyjnych tworzyw sztucznych mówił z kolei Adam Uptas z Green Tree, a temat „e-Pack inteligente opakowanie zwrotne dedykowane dla branży e-commerce” poruszył Michał Grabia z Łukasiewicz Poznański Instytut technologiczny.

Kolejnego dnia odbyła się konferencja „Opakowania w obiegu zamkniętym”. Jakub Tyczkowski z Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań SA powiedział o praktycznych skutkach dla przedsiębiorców planowanych i wprowadzanych zmian, celach recyklingu. Ewa Badowska–Domagała z kancelarii GDBD opowiedziała o tym, jakie zmiany nastąpiły i są planowane w unijnych przepisach dotyczących opakowań, a nad tematyką kierunków rozwoju innowacji opakowaniowych – nowych projektach badawczych – pochyliła się Karolina Wiszumirska z Natureef. Bardzo ciekawym wystąpieniem było „Przydatność do recyklingu opakowań ze szkła i plastiku – teoria a praktyka” autorstwa Marty Krawczyk z Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań SA. Powodzeniem cieszyła się również prelekcja „Rynek powierzchni logistyczno-magazynowej: perspektywy i przykładowe możliwości inwestycyjne” Marcia Michalskiego i Bartłomieja Kuwała z BusinessWise.

Poruszanych tematów było jednak o wiele więcej. Konferencje te pozwoliły zwiększyć kompetencje indywidualne i wiedzę, co przełożyło się na dalszy rozwój poszczególnych przedsiębiorstw i otworzyło je na nowe rozwiązania.

Dziękujemy za udział w ósmej edycji Warsaw Pack. Zapraszamy na kolejne odsłony wydarzenia. Więcej informacji wkrótce!


Panel dyskusyjny dotyczący rynku magazynowo-logistycznego w Polsce

Środa 19.04.2023 o godz. 14.15

Panel dyskusyjny dotyczący rynku magazynowo-logistycznego w Polsce.

BusinessWise Sp. z o.o. Sp.K., Agent Firmy Inwestycyjnej Evo Dom Maklerski S.A

Uczestnicy:
  • 7R S.A.

  • LCube

  • Ipopema TFI S.A.

Debatę poprowadzą Marcin Michalski oraz Bartłomiej Kuwał.


Zapakuj swój produkt na stoisku Silny&Salamon

Zapakuj swój produkt na stoisku Silny&Salamon

Decyzje o inwestycjach w automatyzację procesów pakowania wymagają właściwej diagnozy potrzeb i wcześniejszego sprawdzenia rozwiązań w praktyce. Jak ocenić efektywność biznesową nowych rozwiązań? Idealną okazją do tego będzie wizyta na stoisku Silny&Salamon (B3.21) podczas Targów Warsaw Pack. Zostaną tam zaprezentowane nowości, a także cenione przez klientów sprawdzone modele maszyn pakujących.

Firma Silny&Salamon, wyłączny dystrybutor Sealed Air – Autobag w Polsce, kontynuuje ekologiczne podejście do procesu pakowania, udostępniając kolejne modele maszyn, które obsługują jednorodne, a więc nadające do recyklingu opakowania. Szybkie i sprawne pakowanie za pomocą maszyn Sealed Air – Autobag może się odbywać już nie tylko w wysokiej jakości worki foliowe, ale również w papierowe torebki.

Wygodne opakowania papierowe
Podczas Warsaw Pack po raz pierwszy w Polsce zaprezentowana zostanie maszyna Autobag® 850 S Papier. Stanowi ona rewolucję w rodzinie maszyn Sealed Air – Autobag spełniając potrzeby klientów, którzy preferują opakowania papierowe. Urządzenie chętnie stosowane jest w realizacji zamówień e-commerce i procesów fulfilment. Dzięki wbudowanej drukarce nadruk etykiet wysyłkowych odbywa się bezpośrednio na torbie, co znacząco przyspiesza sam proces oznaczania produktów, a jednocześnie sprawia, że opakowanie pozostaje jednorodne. Maszyna automatycznie otwiera, etykietuje i zgrzewa opakowania, uzyskując maksymalną wydajność 7 lub 10 worków na minutę w zależności od rozmiaru torebek M (355 mm x 500 mm) czy L (480 mm x 600 mm). Natomiast rozmiar XL (550 mm x 660 mm), który będzie dostępny już od października br., poszerzy ofertę rozwiązań w szczególności dla firm działających w kanale e-commerce, które będą mogły dysponować pełnym wachlarzem opakowań przed sezonem świątecznym.

Poziome pakowanie skomplikowanych produktów
Kolejnym modelem dostępnym na stoisku Silny&Salamon, którego atuty docenią przedstawiciele firm działających w kanale e-commerce czy odzieżowych, będzie maszyna Autobag® 650H™ poziomo pakująca produkty o skomplikowanych kształtach np. odzież, elementy giętkie lub całe zestawy. Wdrożona w niej technologia pozwala na automatyczne otwieranie i zamykanie torby wysyłkowej, umożliwiając szybsze pakowanie zamówień. Dodatkowo stanowiąca jej nieodłączną część drukarka termotransferowa, która pracuje w systemie next-bag-out, nadrukowuje etykietę logistyczną na każdym worku tuż przed jego napełnieniem.

Najszybsza z dostępnych maszyn
Inne ciekawe rozwiązanie wspomagające automatyzację procesów pakowania, które przedstawią eksperci, to maszyna Autobag® 500™, która w zestawie z podajnikiem Maximizer stanowi kompletne rozwiązanie dla firm produkcyjnych oczekujących wysokiej wydajności. Model 500 to najszybsza z dostępnych maszyn, która pakuje do 65 opakowań na minutę i konfekcjonuje produkty w worki od 50 x 70 mm szerokości do 300 x 1000 mm długości. Sprawdza się przy długich zamówieniach seryjnych, można ją również łatwo integrować z automatami podającymi i komponować w zautomatyzowane linie. Może też być wyposażona w półkę podtrzymującą dla cięższych produktów.

Kompaktowa i uniwersalna maszyna na dobry start
Na stoisku Silny&Salamon nie zabraknie też lubianej przez klientów kompaktowej maszyny do pakowania ręcznego – Autobag® PS 125 OneStep™. Od tego modelu już przy małej produkcji można rozpocząć automatyzację i stopniowo ją rozwijać. Prędkość Autobag® PS 125 OneStep™ wynosi 25 opakowań na minutę, a jej kolejna zaleta to samodzielny druk wysokiej rozdzielczości zmiennych oznaczeń.

Na Warsaw Pack będzie można przetestować ten model w zestawie z maszyną liczącą Comcount 530, a także w połączeniu ze stanowiskiem ręcznego pakowania – stołem BVS. Model PS 125 OneStep to podstawowe urządzenie, na którym z czasem można robić prepacking, co sprawdza się w branży meblowej, gdzie tworzone są zestawy, konfekcjonowane następnie w zbiorczym opakowaniu. Na kolejnych etapach automatyzacji warto rozważyć rozbudowę linii o systemy sortujące, liczące czy ważące, co pozwoli stworzyć kompleksowe ciągi pakujące. Atutem maszyn są również niewielkie gabaryty tzw. table top, co pozwala łatwo wkomponować je w linie produkcyjne, a także instalować w niewielkich przestrzeniach.

Przetestuj urządzenia i spakuj swój produkt
Nowoczesne rozwiązania wspomagające procesy logistyczne zobaczyć będzie można na stoisku B3.21 firmy Silny&Salamon podczas Warsaw Pack, które odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia br. w Warsaw Ptak Expo. Eksperci pokażą jak przyjazna dla użytkownika jest obsługa poszczególnych modeli, pomogą też spakować przyniesione przez uczestników produkty. Warto wykorzystać tą sposobność, by poznać najlepsze z dostępnych rozwiązań na rynku.

Osoby, które nie będą mogły przybyć na wydarzenie, zapraszamy do wirtualnego showroomu. Więcej informacji o firmie znajduje się na www.pakowanie.biz i www.plomby.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i i Silny & Salamon – wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
tel. + 48 601 99 10 89, agnieszka@lawendapr.com

Silny&Salamon Sp. z o.o., ul. Druskiennicka 20
81-533 Gdynia, tel. +48 58 622 54 01


Najważniejsze wydarzenie branży opakowań w Polsce, Warsaw Pack, już wkrótce!

Najważniejsze wydarzenie branży opakowań w Polsce, Warsaw Pack, już wkrótce!

Dynamiczny rozwój, najaktualniejsze zagadnienia, kompetentni eksperci i networking klasy światowej – to wszystko można będzie znaleźć podczas ósmej edycji Warsaw Pack, czyli międzynarodowych targów techniki pakowania i opakowań. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2023 roku w Ptak Warsaw Expo.

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla polskiej gospodarki, ale branża opakowań wydaje się być na to odporna. Mimo wywołanego wojną kryzysu i inflacji nasze firmy utrzymują się w europejskiej czołówce liderów tego sektora przemysłu. Tempo wzrostu produkcji wynosi obecnie około ośmiu, dziewięciu procent. W 2022 roku wartość polskiego rynku opakowań wyniosła natomiast około 60 miliardów złotych.

Tak dynamicznie rozwijająca się branża potrzebuje więc miejsca do dyskusji, rozwoju i zacieśniania relacji biznesowych. Jest nim Warsaw Pack, którego ósma edycja odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia w Ptak Warsaw Expo.

Warsaw Pack stawia na rozwój branży

Warsaw Pack nie jest standardowym wydarzeniem targowym. To event ściśle odpowiadający potrzebom sektora dzięki postawieniu na wyselekcjonowaną grupę ekspertów, którzy o branży wiedzą wszystko. Tworzą oni tak zwaną Radę Programową, która składa się z liderów branży. Wiedzą oni gdzie postawić akcent zarówno w networkingu, jak i edukacji tak, by każdy odwiedzający Warsaw Pack wyszedł z wydarzenia z aktualną wiedzą i nowymi kontaktami biznesowymi.

Aby ułatwić nawigację odwiedzającym podczas Warsaw Pack, event podzielono na sektory. W Strefie Automatyki i Robotyki znajdą oni roboty mobilne, systemy nawigacji laserowej, wizyjne, kontroli, identyfikacji przemysłowej czy napędy. W Strefie E-commerce uczestnicy będą mieli szansę zaznajomić się z maszynami, materiałami, opakowaniami, etykietami, taśmami i wypełniaczami. Strefa Logistyki i Magazynowania zaoferuje im z kolei szerokie spectrum wózków widłowych, platformowych, podnośnikowych, a także paletyzatory, manipulatory, wciągarki, suwnice czy układarki. W Strefie Opakowań znajdą się natomiast opakowania kosmetyczne i farmaceutyczne, opakowania spożywcze oraz opakowania przemysłowe.

Ponadto, uczestnicy będą mogli skorzystać ze Strefy Techniki Pakowania, która zgromadzi szeroką ofertę maszyn dedykowanych branży, czy też ze Strefy Etykiet, Etykietowania i Druku, w której zawarte będą urządzenia i systemy etykietowania oraz znakowania.

Warto odkreślić, że jednym z najważniejszych aspektów Warsaw Pack jest możliwość poszerzenia kompetencji dzięki warstwie edukacyjnej wydarzenia. Wśród konferencji Warsaw Pack 2023 znalazły się „Opakowania w obiegu zamkniętym”, która odbędzie się 18 kwietnia oraz „Innowacje w opakowalnictwie” datowana na 19 kwietnia.

Dlaczego warto postawić na Warsaw Pack?

Targi Warsaw Pack 2022 odwiedziło 15 tysięcy gości z kraju i zagranicy. Każdego roku w wydarzeniu biorą udział między innymi właściciele firm, dyrektorzy zarządzający, menadżerowie, projektanci, przedstawiciele działów marketingu oraz dyrektorzy i specjaliści ds. zakupów, reprezentujący różne branże (wśród nich są spożywcza, kosmetyczna, chemiczna, farmaceutyczna, przemysłowa czy reklamowa). To tysiące    potencjalnych klientów i partnerów biznesowych w jednym miejscu i czasie. Warsaw Pack jest więc wydarzeniem obowiązkowym dla osób, które chcą rozwinąć się w branży!

Zostań wystawcą: warsawpack.pl/zostan-wystawca
Zarejestruj się: warsawpack.pl/rejestracja