EdycjaWARSAW PACK 2019

Zobacz jak było podczas edycji 2019

EdycjaWARSAW PACK 2018

W dniach 27 lutego – 1 marca 2018 odbyła się III Edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań. Podczas wydarzenia zaprezentowało się ok. 200 firm branży opakowaniowej.

Drugiego dnia targów odbyła się konferencja “Opakowania w obiegu zamkniętym – wyzwania dla projektantów, producentów i użytkowników opakowań”. Organizowana przy współpracy Rekopolu, Polskiej Izby Opakowań oraz portalu Food fakty.

W tym samym czasie miała miejsce również konferencja “Niezwykłe Opakowania: Tektura Falista – Produkcja. Druk. Przetwarzanie”.

1-go marca odbyło się Międzynarodowe Spotkanie Studentów, stworzyliśmy dogodne warunki do kooperacji. Jako organizatorzy branżowego wydarzenia również wierzymy w młodych i stawiamy na ich rozwój.

Każdego dnia do dyspozycji zwiedzających było Miasteczko Wózków Widłowych zorganizowane przez firmę Polsad Jacek Korczak – gdzie można było spróbować swoich sił na sprzęcie logistyki magazynowej.

Odbywał się tam konkurs logistyczny, który bardzo mocno przyciągnął uwagę zwiedzających. Do wygrania były urządzenia firmy Polsad.

EdycjaWARSAW PACK 2017

W dniach 7 – 9 marca podczas targów Warsaw Pack 2017 zaprezentowało się grono firm wyznaczających kierunki w branży. Producenci, dystrybutorzy pokazali maszyny do wytwarzania opakowań, maszyny do pakowania, opakowania, etykiety i urządzenia etykietujące.

Pierwszego dnia targów miała miejsce II Konferencja Opakowanie – Człowiek – Środowisko – Gospodarka Warsaw Pack 2017 organizowana przez Polską Izbę Opakowań. Podsumowaniem konferencji było uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień III edycji Konkursu na prace dyplomowe o tematyce opakowaniowej 2016 organizowanej przez Polską Izbę Opakowań.

Drugiego dnia targów odbyła się konferencji Niezwykłe Opakowania: tektura Falista – Produkcja, Druk, Przetwarzanie organizowana przez Portal A$P – All For Packaging, Paper, Printing & Publishing. Konferencja dedykowana była dla producentów tektury falistej i producentów POS/POP.

EdycjaWARSAW PACK 2016

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2016 odbyły się w dniach 8-10 marca 2016 w hali F Centrum Wystawienniczego Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

Podczas 3 dni targowych ponad 100 wystawców zaprezentowało szereg nowości produktowych i praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorstw produkcyjnych.

Firma 3D Phoenix zaprezentuje drukarki 3D Zortrax. Drukarki 3D znajdują zastosowanie m.in. w projektowaniu opakowań dla branży spożywczej. Firma chce zaprosić odwiedzających Targi Warsaw Pack 2016 do współpracy w ramach wdrożenia technologii druku 3D, aby pokazać, jak przyspieszyć i ułatwić rozwój produktów, zwiększyć elastyczność produkcji oraz znacząco obniżyć koszty prototypowania.

Technologię druku 3D firma wdrożyła już m.in. do firm produkcyjnych ABB, Alstom, Aluprof, Danone, Ikea, Tago, do firm inżynierskich PCC Polska, Aplikom oraz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, Akademii Sztuk Pięknych czy jednej z filii Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk.

Firma Sorter powstała w 2010 roku w Radomiu, jako jedyny w Polsce oraz Europie Wschodniej producent maszyn i urządzeń do sortowania owoców i warzyw. Sorter zaprezentuje na Targach Warsaw Pack 2016 najnowsze rozwiązania w zakresie sortowania owoców i warzyw, pakowania, paletyzowania i wiązania palet i inne.

Na Targach Warsaw Pack 2016 ABB Polska zaprezentuje roboty do pakowania i paletyzacji, w tym gotową do zainstalowania maszynę do superszybkiego pakowania RacerPack. Jedną z atrakcji dostępną na stoisku firmy ABB będą okulary Oculus, dzięki którym możliwe jest poznanie środowiska do programowania robotów ABB RobotStudio w 3D.

Każdy odwiedzający stanowisko ABB będzie miał również możliwość obejrzenia najszybszego robota paletyzującego na świecie w akcji – IRB 460. Zdecydowaną gwiazdą spotkania będzie jednak jedna z nowości produktowych w portfolio firmy – dwuramienny robot współpracujący YuMi. Spragnieni zostaną natomiast obsłużeni przez robota IRB 120 na stanowisku FlexBeer, który z gracją będzie serwował napoje. FlexBeer to oczywiście dzieło znakomitego zespołu ABB.