Jak modernizować produkcję i pakowanie?

Automatyzacja i robotyzacja procesów to ważny krok w rozwoju technologicznym i cyfrowej transformacji przedsiębiorstw. Na stoisku B2.85 firmy Silny&Salamon będzie można przekonać się o tym, że droga do nowoczesnego parku maszynowego nie musi być kosztowna ani skomplikowana.

Eksperci z firmy Silny&Salamon przedstawią nowości, ale też popularne wśród klientów modele maszyn pakujących. Podpowiedzą również, jak zmodernizować park maszynowy przy wsparciu finansowym, dzięki uldze na robotyzację czy tzw. robograntowi, szykowanemu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, konkursowi dla firm produkcyjnych.

Nowość na Warsaw Pack

Podczas wydarzenia po raz pierwszy w Polsce, będzie zaprezentowana maszyna Detab DG Flex Feeder 601 z podajnikiem wibracyjnym. To idealne do małych partii urządzenie, które zapewnia cichą i płynną obsługę wszelkiego rodzaju komponentów. Dysponuje systemem kontroli jakości Ekovision 5000 do sortowania, pozycjonowania i liczenia elementów o dowolnym kształcie. Model posiada także zintegrowany magazynek buforowy, który zapewnia ciągłe dostarczanie komponentów. Największymi zaletami modelu jest różnorodność wielkości i formy produktów, które obsługuje, a także możliwość identyfikacji ponad 10 tys. artykułów, w tym rozpoznawania niewłaściwych i ich oddzielania.

Sprawdzone i lubiane modele

Na stoisku Silny&Salamon będzie również można sprawdzić działanie maszyny Autobag 550®, która wydajnie i stabilnie pakuje produkty w gotowe worki z perforacją. Nadruki na workach realizowane są na bieżąco i następnie od razu zgrzewane. Ta funkcjonalność ułatwia pracę i zdejmuje z operatorów dodatkową czynność. Atutem są też niewielkie gabaryty urządzenia, co pozwala łatwo wkomponować je w linie produkcyjne.

Innym ciekawym rozwiązaniem będzie kompaktowa maszyna do pakowania ręcznego, PS 125 OneStepTM, dzięki której możliwe jest wykonanie nadruku bezpośrednio na worku. To model, który od lat cieszy się popularnością wśród klientów.

Gotowe do współpracy z robotami

Warto zobaczyć też, jak może wyglądać stanowisko pakujące zintegrowane z robotem. Dzięki takiemu połączeniu znacznie przyspieszana jest droga towaru, od produkcji do magazynu, a niezawodność, wydajność i ciągła praca maszyn stanowi ogromne wsparcie w łańcuchu dostaw. Urządzenia pakujące komunikują się z robotami sygnalizując poszczególne etapy, tj. przekazanie informacji o przygotowaniu worka, jego status np. otwarty lub przyszykowany do nadruku.

Przetestuj urządzenia i spakuj swój produkt

Serdecznie zapraszamy na Targi Warsaw Pack, na stoisko B2.85 firmy Silny&Salamon! To doskonała okazja, by poznać nowoczesne rozwiązania, które wspomagają procesy logistyczne. Zachęcamy do przyniesienia własnych produktów, by spakować je na miejscu i osobiście sprawdzić działanie maszyn.

Osoby, które nie będą mogły przybyć na wydarzenie, zapraszamy do wirtualnego showroomu. Więcej informacji o firmie znajduje się na www.pakowanie.biz i www.plomby.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon – wyłączny dystrybutor APS Autobag.
.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
tel. + 48 601 99 10 89, agnieszka@lawendapr.com

Silny&Salamon Sp. z o.o., ul. Druskiennicka 20
81-533 Gdynia, tel. +48 58 622 54 01