Zapakuj swój produkt na stoisku Silny&Salamon

Decyzje o inwestycjach w automatyzację procesów pakowania wymagają właściwej diagnozy potrzeb i wcześniejszego sprawdzenia rozwiązań w praktyce. Jak ocenić efektywność biznesową nowych rozwiązań? Idealną okazją do tego będzie wizyta na stoisku Silny&Salamon (B3.21) podczas Targów Warsaw Pack. Zostaną tam zaprezentowane nowości, a także cenione przez klientów sprawdzone modele maszyn pakujących.

Firma Silny&Salamon, wyłączny dystrybutor Sealed Air – Autobag w Polsce, kontynuuje ekologiczne podejście do procesu pakowania, udostępniając kolejne modele maszyn, które obsługują jednorodne, a więc nadające do recyklingu opakowania. Szybkie i sprawne pakowanie za pomocą maszyn Sealed Air – Autobag może się odbywać już nie tylko w wysokiej jakości worki foliowe, ale również w papierowe torebki.

Wygodne opakowania papierowe
Podczas Warsaw Pack po raz pierwszy w Polsce zaprezentowana zostanie maszyna Autobag® 850 S Papier. Stanowi ona rewolucję w rodzinie maszyn Sealed Air – Autobag spełniając potrzeby klientów, którzy preferują opakowania papierowe. Urządzenie chętnie stosowane jest w realizacji zamówień e-commerce i procesów fulfilment. Dzięki wbudowanej drukarce nadruk etykiet wysyłkowych odbywa się bezpośrednio na torbie, co znacząco przyspiesza sam proces oznaczania produktów, a jednocześnie sprawia, że opakowanie pozostaje jednorodne. Maszyna automatycznie otwiera, etykietuje i zgrzewa opakowania, uzyskując maksymalną wydajność 7 lub 10 worków na minutę w zależności od rozmiaru torebek M (355 mm x 500 mm) czy L (480 mm x 600 mm). Natomiast rozmiar XL (550 mm x 660 mm), który będzie dostępny już od października br., poszerzy ofertę rozwiązań w szczególności dla firm działających w kanale e-commerce, które będą mogły dysponować pełnym wachlarzem opakowań przed sezonem świątecznym.

Poziome pakowanie skomplikowanych produktów
Kolejnym modelem dostępnym na stoisku Silny&Salamon, którego atuty docenią przedstawiciele firm działających w kanale e-commerce czy odzieżowych, będzie maszyna Autobag® 650H™ poziomo pakująca produkty o skomplikowanych kształtach np. odzież, elementy giętkie lub całe zestawy. Wdrożona w niej technologia pozwala na automatyczne otwieranie i zamykanie torby wysyłkowej, umożliwiając szybsze pakowanie zamówień. Dodatkowo stanowiąca jej nieodłączną część drukarka termotransferowa, która pracuje w systemie next-bag-out, nadrukowuje etykietę logistyczną na każdym worku tuż przed jego napełnieniem.

Najszybsza z dostępnych maszyn
Inne ciekawe rozwiązanie wspomagające automatyzację procesów pakowania, które przedstawią eksperci, to maszyna Autobag® 500™, która w zestawie z podajnikiem Maximizer stanowi kompletne rozwiązanie dla firm produkcyjnych oczekujących wysokiej wydajności. Model 500 to najszybsza z dostępnych maszyn, która pakuje do 65 opakowań na minutę i konfekcjonuje produkty w worki od 50 x 70 mm szerokości do 300 x 1000 mm długości. Sprawdza się przy długich zamówieniach seryjnych, można ją również łatwo integrować z automatami podającymi i komponować w zautomatyzowane linie. Może też być wyposażona w półkę podtrzymującą dla cięższych produktów.

Kompaktowa i uniwersalna maszyna na dobry start
Na stoisku Silny&Salamon nie zabraknie też lubianej przez klientów kompaktowej maszyny do pakowania ręcznego – Autobag® PS 125 OneStep™. Od tego modelu już przy małej produkcji można rozpocząć automatyzację i stopniowo ją rozwijać. Prędkość Autobag® PS 125 OneStep™ wynosi 25 opakowań na minutę, a jej kolejna zaleta to samodzielny druk wysokiej rozdzielczości zmiennych oznaczeń.

Na Warsaw Pack będzie można przetestować ten model w zestawie z maszyną liczącą Comcount 530, a także w połączeniu ze stanowiskiem ręcznego pakowania – stołem BVS. Model PS 125 OneStep to podstawowe urządzenie, na którym z czasem można robić prepacking, co sprawdza się w branży meblowej, gdzie tworzone są zestawy, konfekcjonowane następnie w zbiorczym opakowaniu. Na kolejnych etapach automatyzacji warto rozważyć rozbudowę linii o systemy sortujące, liczące czy ważące, co pozwoli stworzyć kompleksowe ciągi pakujące. Atutem maszyn są również niewielkie gabaryty tzw. table top, co pozwala łatwo wkomponować je w linie produkcyjne, a także instalować w niewielkich przestrzeniach.

Przetestuj urządzenia i spakuj swój produkt
Nowoczesne rozwiązania wspomagające procesy logistyczne zobaczyć będzie można na stoisku B3.21 firmy Silny&Salamon podczas Warsaw Pack, które odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia br. w Warsaw Ptak Expo. Eksperci pokażą jak przyjazna dla użytkownika jest obsługa poszczególnych modeli, pomogą też spakować przyniesione przez uczestników produkty. Warto wykorzystać tą sposobność, by poznać najlepsze z dostępnych rozwiązań na rynku.

Osoby, które nie będą mogły przybyć na wydarzenie, zapraszamy do wirtualnego showroomu. Więcej informacji o firmie znajduje się na www.pakowanie.biz i www.plomby.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i i Silny & Salamon – wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
tel. + 48 601 99 10 89, agnieszka@lawendapr.com

Silny&Salamon Sp. z o.o., ul. Druskiennicka 20
81-533 Gdynia, tel. +48 58 622 54 01