Polska Izba Opakowań patronem merytorycznym Targów

Miło nam zakomunikować, iż Polska Izba Opakowań objęła patronatem merytorycznym VI edycję targów Warsaw Pack. To już kolejna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań, którą Ptak Warsaw Expo realizować będzie przy wsparciu PIO.

W dniach 26-28 kwietnia 2022 Centrum targowo-kongresowe Ptak Warsaw Expo już po raz szósty gościć będzie przedstawicieli wszystkich gałęzi branży opakowaniowej. Warsaw Pack to doskonała okazja do tego, aby poznać nowoczesne maszyny wytwarzające opakowania, jak i maszyny pakujące oraz szeroką gamę etykiet i maszyn etykietujących. Wśród eksponowanych produktów znajdą się także: opakowania spożywcze, kosmetyczne, farmaceutyczne, chemiczne, a także opakowania transportowe i przemysłowe. Wydarzenie wzbogacą konferencje, konkursy oraz specjalna strefa sprzyjająca kontaktom biznesowym.

Polska Izba Opakowań objęła patronat nad targami, a także nad organizowanym podczas wydarzenia Salonem Innowacji. W ramach patronatu Izba wystąpi również w roli współorganizatora Konkursu na innowacyjne opakowanie, organizowanego w zakresie wspomnianego Salonu. Przez „innowacyjne opakowanie” należy rozumieć opakowania, materiały opakowaniowe, maszyny i urządzenia oraz pomocnicze środki opakowaniowe charakteryzujące się nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie stosowanych materiałów, technologii, konstrukcji lub funkcji.

Izba jest organizacją samorządu przedsiębiorców, która powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań, stając na czele jego interesów. PIO skupia w sobie producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań.

Więcej na temat działalności Polskiej Izby Opakowań: http://www.pio.org.pl/index.php/pl/