Rozpakuj swoją przyszłość na Warsaw Pack 2018

Wiosną 2018 roku ruszy kolejna, trzecia już edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack. Miejscem targów będzie Ptak Warsaw Expo, czyli centrum wystawienniczo-konferencyjne w warszawskim Nadarzynie. Kolejną wystawę będzie można odwiedzić w dniach 27 lutego – 1 marca 2018r.

Warsaw Pack to wydarzenie, które skupia w jednym miejscu wiele gałęzi z branży pakowania oraz ich klientów. Przyszłoroczna impreza będzie miejscem spotkań dla przedstawicieli branż: spożywczej, tworzyw sztucznych, kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej, tekstylnej i wielu innych. Jak podkreślają tegoroczni wystawcy, formuła imprezy stwarza świetne warunki do kontaktów biznesowych. Jest także dobrym miejscem do wymiany praktycznych informacji na tematy związane z dostępnymi na rynku rodzajami opakowań, maszynami i urządzeniami pakującymi, systemami sortowania, napełniania i dozowania czy zwiększeniem dbałości o środowisko naturalne. Podczas lutowej edycji targów w Ptak Warsaw Expo zaprezentują się firmy wyznaczające kierunki w branży, w tym m.in. producenci i dystrybutorzy maszyn i urządzeń do pakowania, wytwarzania opakowań czy etykiet. Spotkaniom targowym będą towarzyszyły liczne specjalistyczne konferencje i seminaria poświęcone tej tematyce.

W lutym 2018 r. organizatorzy stworzą dziewięć stref tematycznych. Jedną z nich będzie tzw. Strefa Kooperacji. Przewidziano ją jako miejsce dla kontaktów biznesowych. Przewidziano także Strefę Recyklingu Opakowań. Będzie tu można zapoznać się z najnowszymi informacjami dotyczącymi tak ważnej z punktu widzenia ekologii tematyki. – Będzie to także miejsce spotkań z praktykami oraz udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów. Trzeba wiedzieć, że innowacyjny i nowoczesny recykling jest nastawiony na zamykanie obiegu surowców. Na całym świecie w obiegu znajdują się zasoby surowców wystarczające do długoterminowego zaopatrzenia przemysłu wytwórczego w niezbędne materiały i właśnie dzięki innowacjom dysponujemy możliwościami odzysku co wpływa na wiele aspektów: ekologiczny, efektywność produkcji i zasoby gospodarcze – mówią organizatorzy targów.

W Strefie Automatyki i Robotyki będzie można zapoznać się z rozwiązaniami z zakresu automatyzacji zakładów produkcyjnych. Różnorodność produktów oraz rozwijające się rynki opierają się na efektywnej, innowacyjnej produkcji, w której niezbędne są roboty i automatyka. Ważnymi strefami będą również: Strefa Techniki Pakowania, Strefa Opakowań oraz Strefa Etykiet i Etykietowania.

Ta ostatnia jest niezwykle istotna w aspekcie technologicznym, bo niewątpliwym i najważniejszym trendem jest dalszy rozwój druku etykiet. Dziś hasło inteligentna etykieta staje się normą.

W strefach Start-up i Studenta organizowane będą konkursy i prezentacje. Poprzednie edycje imprezy, które odbyły się w latach 2016 i 2017, przyciągnęły 210 wystawców i około 10 000 profesjonalnych odwiedzających, nie tylko z Polski, ale też m.in. z Włoch, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Czech, Białorusi, Indii czy Wietnamu. W tym roku targom towarzyszyć będzie też zjazd izb opakowaniowych ze świata, w tym z Francji, Belgii, Litwy, Łotwy, Armenii, Kazachstanu i Rosji. Na Warsaw Pack 2018 spotkają się praktycy z branży, aby targi i konferencje rozwijały się w płaszczyznach dogodnych przede wszystkim dla biznesu.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Comments(0)

Leave a Comment