Zobacz na żywo maszynę ROVEMA BVC

Na targach WARSAW PACK w dniach 26-28 kwietnia 2022 r. ROVEMA zaprezentuje stojącą papierową torebkę z dużym licem, którą można bez problemu wprowadzić na istniejących maszynach BVC.

Przy użyciu kompatybilnego maszynowo materiału opakowaniowego „Mr. Paper” firmy SILBO (80g/m²) z częściowym pokryciem emulsją termozgrzewalną, wytwarzanych jest do 80 stojących torebek papierowych w ciągu minuty. Opakowanie idealne dla produktów drobnych, takich jak słodycze.

  1. Najwyższa wytrzymałość zgrzewu przy minimalnym zużyciu materiału
    opakowaniowego dzięki zastosowaniu zgrzewu zakładkowego.
  2. optymalna szerokość zgrzewu dla Twojego produktu: 5 – 14 mm
  3. wysokiej jakości stabilne torby dzięki zgrzanej fałdzie bocznej

„Mr Paper” to w pełni nadający się do recyklingu papierowy materiał opakowaniowy do szerokiego zakresu zastosowań spożywczych. Bazuje na papierze Mondi Advantage Kraft Plus Wet Strength, który charakteryzuje się bardzo dobrą skrawalnością oraz wysoką wytrzymałością utrzymywaną nawet w otoczeniu wilgotnym

Przyszłościowa i wszechstronna - ROVEMA BVC 260 oferuje szybką i powtarzalną zmianę receptur pakowania

Maksymalna wydajność i najwyższa elastyczność

Uznana seria BVC to pionowe maszyny pakujące pracujące w trybie ciągłym, które szybko, wydajnie i delikatnie pakują różnorodne produkty. ROVEMA kładzie szczególny nacisk na przygotowanie maszyn i linii do przyszłych zadań pakowania.

Stosowanie ekologicznych materiałów opakowaniowych i produkcja torebek o różnych kształtach z jednej maszyny to standard dla ROVEMA, np.:

Do 80 stojących toreb papierowych na minutę. duże lico, stabilna ekspozycja w punkcie sprzedaży, możliwość wykonania z papieru 95/5
LUB
Do 210 toreb płaskich z tworzywa sztucznego w ciągu minuty.
Szybko, wydajnie i delikatnie dla produktu

Szeroka gama funkcji i opcji wyposażenia

Precyzyjne dostosowanie maszyny do indywidualnego zadania pakowania, np. dla produktów cukierniczych:

  1. Odchylane szczęki zgrzewające umożliwiające łatwą oraz ergonomiczną konserwację i czyszczenie ( › Film )
  2. Wstępne odwijanie folii z napędem serwomotorycznym gwarantujące stały naciąg wstęgi oraz łatwy i równomierny przesuw folii po kołnierzu formującym, zwłaszcza przy przejściu na papierowy materiał opakowaniowy ( › Film )
  3. Ultradźwiękowa kontrola krawędzi folii przy wąskim zgrzewie wzdłużnym, pozwalająca zaoszczędzić materiał opakowaniowy
  4. System Sense&Seal skracający czas przestojów do minimum. Gdy cząstki produktu zostaną wykryte w obszarze zgrzewania poprzecznego, maszyna cofa szczęki, tworzy podwójną torebkę i automatycznie uruchamia się ponownie. Standardowa funkcja we wszystkich maszynach serii BVC ( › Film )
  5. Różne pakiety aplikacji, takie jak automatyczna zmiana rolki folii (tzw. Splicer),