Podsumowanie Warsaw Pack 2025: liderzy branży techniki pakowania i opakowań w Ptak Warsaw Expo

Już od lat Warsaw Pack zasłużenie zajmuje pozycję lidera wśród wydarzeń dedykowanych technikom pakowania i opakowaniom w Polsce. W dniach 8-10 kwietnia 2025 roku odbyła się dziesiąta edycja eventu, który z roku na rok cieszy się rosnącą frekwencją. Tym razem wynosiła ona 26433 odwiedzających, co stanowiło wzrost w stosunku do wcześniejszej odsłony o 11%.

STATYSTYKI WARSAW PACK 2025

Liczby, które mówią same za siebie

2024
2025
0
0

Odwiedzający

0
0

Wystawcy

0 m2
0 m2

Powierzchnia

0

krajów

0

+

odwiedzających

0

+

wystawców

0 m2

+

powierzchni wystawienniczej

Powierzchnia wystawiennicza:

Całkowita powierzchnia: 50 000 m².

Wystawcy:

603 firm prezentujących rozwiązania. Wzrost o 18 % w porównaniu do edycji 2024.

Kraje uczestniczące:

Reprezentanci 40 krajów, co nadało targom międzynarodowy charakter.

Targi Warsaw Pack od lat gromadzą cenionych specjalistów i przedstawicieli liderów branży technik pakowania i opakowań. To między innymi zasługa nacisku położonego na promocję innowacji w zakresie maszyn do pakowania i etykietowania, systemów oznakowania i kodowania, usług logistycznych i magazynowych, a także testowania i kontroli jakości. Poza tym podczas wydarzenia odwiedzający mogli:

  • poznać premierowe rozwiązania od producentów działających na europejskich rynkach
  • otworzyć się na międzynarodowe możliwości biznesu, w tym na sprawdzenie możliwości debiutu na innych rynkach
  • implementować nowe rozwiązania do łańcucha dostaw
  • pozycjonować się w gronie marek premium otwartych na kontraktacje

Ptak Warsaw Expo docenia innowacje i kreatywność ich twórców. Podczas każdego wydarzenia organizowanego pod Warszawą wyróżniani są ci, których produkty i usługi zaskakują nowatorskim podejściem. Kto tym razem został nagrodzony podczas ceremonii wręczenia Medali Targowych? Zachęcamy do lektury artykułu:

Warsaw Pack - Wręczenie Medali

Podsumowanie konferencji Warsaw Pack 2025

Warsaw Pack 2025 nie mogło odbyć się bez części edukacyjnej. Odwiedzający korzystali z aż sześciu wydarzeń merytorycznych, traktujących o perspektywach rozwojowych branży.

Podczas VI Kongresu Przemysłu Opakowań eksperci rozmawiali na temat ekologicznej rewolucji PPWR, ROP, ESG, SUP, DRS i tego, czy regulacje wpływają na rozwój innowacji. Mówiono o systemie kaucyjnym, ekoprojektowaniu, kodach 2D, a nawet opakowaniach kompostowalnych.

W czasie panelu „Regulacje, badania, wizerunek – kompleksowe spojrzenie na branżę opakowaniową” Michał Jędrzejczak wygłosił wykład „Wpływ regulacji dotyczących opakowań na środowisko i związane z tym wyzwania dla firm”, a Justyna Kierzkowska-Grzyb mówiła o „Zrównoważonych rozwiązaniach etykietowych jako nieodłącznym elemencie opakowań projektowanych w zgodzie z obowiązującymi regulacjami środowiskowymi”. Inspirujących wykładów było jednak o wiele więcej.

Dodatkowo w czasie konferencji Warsaw Pack chętni mogli wziąć udział panelu „Rola Organizacji Odzysku Opakowań w Systemie Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta”, „Innowacje w przetwórstwie i pakowaniu żywności” czy „Trendów i Prezentacji Wystawców”. Zachęcamy do zapoznania się agendą wydarzenia.

Zaplanowano kolejną edycję Warsaw Pack

Miło nam zaprosić Państwa na kolejną, już 11 edycję Warsaw Pack. Odbędzie się ona w dniach 14-16 kwietnia 2026 roku w Ptak Warsaw Expo.

Dyrektor Działu Analiz | Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju | Ptak Warsaw Expo

Pasjonat targów, z niemal 30-letnim doświadczeniem w tworzeniu, organizacji imprez i zarządzaniu projektami targowymi.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.