OPAKUJ SWÓJ BIZNES SUKCESEM

To już szósta edycja targów, które pokazują, że w biznesie “ocenianie książek po okładce” nie jest niczym złym. Dobremu producentowi zależy bowiem na tym, żeby jego produkt był zapakowany nie tylko bezpiecznie i funkcjonalnie, ale również atrakcyjnie

WYOBRAŹMY SOBIE… | …że nasz potencjalny klient wraca z pracy. Bardzo się spieszy, a musi kupić jeszcze coś, czego mu brakuje. Wchodzi do sklepu, staje przed półką, i nagle… widzi kilkanaście wersji tego samego produktu. Którą wybierze? Może tę przyciągającą jego wzrok najatrakcyjniejszą szatą graficzną?

CO MÓWI OPAKOWANIE | Oczywiście nie dla każdego klienta kluczowa będzie estetyka, lecz np. informacja, że dane opakowanie jest biodegradowalne. Nieco inne motywacje kierują samymi producentami, przestrzegającymi licznych obostrzeń, związanych np. z dyrektywami europejskimi oraz względami bezpieczeństwa. Koniec końców chodzi więc o to, aby opakowanie nie tylko spełniało normy, ale również jak najwięcej “mówiło” konsumentom o produkcie i filozofii tworzącej go firmy.

DLACZEGO WARTO BYĆ NA TARGACH | Aby być na bieżąco z normami oraz aktualnymi trendami, koniecznie trzeba odwiedzić Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack, organizowane przez Ptak Warsaw Expo. Wydarzenie to skupia zarówno wystawców (chcących zaprezentować swoje oferty tysiącom klientów), jak i odwiedzających (którym zależy na poznaniu branżowych liderów). Dodajmy w tym miejscu, że w poprzedniej edycji imprezy wzięło udział 15 tysięcy osób, które poznały ponad 600 nowych opakowań i 140 innowacyjnych maszyn.

WYSTAWCY I PARTNERZY | Wśród wystawców Warsaw Pack znajdziemy m.in. firmy: Bosky, Unilogo Robotics, Logopak oraz Fenix Systems. Patronem wydarzenia została zaś Polska Izba Opakowań.

ZAKRES BRANŻOWY | Uczestnicy Targów Techniki Pakowania i Opakowań zapoznają się z opakowaniami spożywczymi, kosmetycznymi, farmaceutycznymi i przemysłowymi. A wszystko to na hali targowej, podzielonej – dla wygody odwiedzających i wystawców – na sześć stref tematycznych: techniki pakowania, opakowań, etykiet i druku, automatyki i robotyki, e-commerce oraz logistyki i magazynowania.

KONFERENCJE, KONKURSY I RÓWNOLEGŁE TARGI | Każdy producent doskonale wie, że branże opakowań i technologii spożywczych są ze sobą powiązane, niczym trybiki dużej maszyny. Uczestnicy Targów Techniki Pakowania i Opakowań zyskują wyjątkową możliwość spojrzenia na proces produkcji w szerszej perspektywie, a to za sprawą Targów Technologii Spożywczych Food Tech – wydarzenia odbywającego się równolegle do Warsaw Pack. Co więcej, mogą wziąć udział w konferencji “Trendy i innowacyjność w branży opakowań” oraz konkursie “Innowacyjne opakowanie”, w którym można wygrać nagrodę o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych (termin zgłoszeń: 30 października).