Turck Sp. z o.o.

logo-exhibitor

Opis Wystawcy
Firma Turck to jeden ze światowych liderów w dziedzinie automatyki przemysłowej. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 4800 pracowników w 30 krajach oraz posiada przedstawicieli w kolejnych 60 krajach. Oferta komponentów automatyki firmy obejmuje ponad 15 tys. różnych urządzeń m.in. czujników, stacji rozproszonych I/O dla różnych protokołów transmisji i obszarów montażu, przetworników sygnałowych i techniki łączeniowej. Turck oferuje także kompleksowe rozwiązania dla bardziej złożonych zastosowań w dziedzinie automatyzacji procesów i produkcji takich, jak przemysłowe systemy identyfikacji radiowej (RFID), systemy kontroli pobrań typu „pick-to-light” czy rozwiązania z dziedziny analizy wizyjnej.

Polski oddział Turck sp. z o.o. jest biurem techniczno-handlowym obecnym na polskim rynku od 18 lat. Aktualnie zatrudnia ponad 45 osób, w większości inżynierów automatyków i elektryków. Posiada własny dział wsparcia technicznego, logistyki (w tym magazyn w Polsce) oraz wspiera swoich klientów poprzez 20 terenowych inżynierów sprzedaży.

Ponadto firma Turck dysponuje na terenie swojej siedziby w Opolu centrum szkoleniowym o powierzchni ponad 100 m2. Na potrzeby szkoleń udostępnionych zostało kilkanaście modułowych stanowisk, które umożliwiają przetestowanie całego przekroju oferowanych produktów. Dzięki budowie modułowej zestawy szkoleniowe charakteryzują się wysoką mobilnością, co pozwala z jednej strony na tworzenie różnych konfiguracji szkoleniowych, natomiast z drugiej umożliwia przeprowadzenie wyjazdowych wykładów i ćwiczeń bezpośrednio u klienta.