Alior Bank SA

logo-exhibitor

Opis Wystawcy
Alior Bank jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się banków w Polsce. To pierwszy w Polsce startupowy bank, który od samego początku swojej działalności stawia na innowacje i wyznacza trendy w bankowości internetowej na rodzimym rynku. To lider nowoczesnej bankowości, opartej na pionierskich rozwiązaniach technologicznych. Wykorzystuje już blockchain, otwartą bankowość, sztuczną inteligencję i biometrię.
Odważnie i zawsze z powodzeniem wprowadza swoje innowacyjne pomysły. To Alior Bank stworzył pierwszy w Polsce w pełni internetowy kantor walutowy. Alior Bank też jest odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w kraju wideo weryfikacji przy zakładaniu rachunków osobistych.
Alior Bank zapewnia obsługę ponad 4 mln klientów, w tym ponad 200 tys. firm. Od 2014 r. akcje Alior Banku wchodzą w skład indeksu WIG20 skupiającego największe i najbardziej płynne spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Strategia biznesowa banku zakłada rozwój nowoczesnej bankowości detalicznej oraz rozwój bankowości firmowej z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Bank dąży do dołączenia do grona najlepszych i najbardziej innowacyjnych banków w Europie, jednocześnie stając się najefektywniejszym bankiem na rynku krajowym.