Edycja 2016

Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2016 odbyły się w dniach 8-10 marca 2016 w hali F Centrum Wystawienniczego Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

Podczas 3 dni targowych ponad 100 wystawców zaprezentowało szereg nowości produktowych i praktyczne rozwiązania dla przedsiębiorstw produkcyjnych.

Firma 3D Phoenix zaprezentuje drukarki 3D Zortrax. Drukarki 3D znajdują zastosowanie m.in. w projektowaniu opakowań dla branży spożywczej. Firma chce zaprosić odwiedzających Targi Warsaw Pack 2016 do współpracy w ramach wdrożenia technologii druku 3D, aby pokazać, jak przyspieszyć i ułatwić rozwój produktów, zwiększyć elastyczność produkcji oraz znacząco obniżyć koszty prototypowania.

Technologię druku 3D firma wdrożyła już m.in. do firm produkcyjnych ABB, Alstom, Aluprof, Danone, Ikea, Tago, do firm inżynierskich PCC Polska, Aplikom oraz Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, Akademii Sztuk Pięknych czy jednej z filii Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk.

Firma Sorter powstała w 2010 roku w Radomiu, jako jedyny w Polsce oraz Europie Wschodniej producent maszyn i urządzeń do sortowania owoców i warzyw. Sorter zaprezentuje na Targach Warsaw Pack 2016 najnowsze rozwiązania w zakresie sortowania owoców i warzyw, pakowania, paletyzowania i wiązania palet i inne.

Na Targach Warsaw Pack 2016 ABB Polska zaprezentuje roboty do pakowania i paletyzacji, w tym gotową do zainstalowania maszynę do superszybkiego pakowania RacerPack. Jedną z atrakcji dostępną na stoisku firmy ABB będą okulary Oculus, dzięki którym możliwe jest poznanie środowiska do programowania robotów ABB RobotStudio w 3D.

Każdy odwiedzający stanowisko ABB będzie miał również możliwość obejrzenia najszybszego robota paletyzującego na świecie w akcji – IRB 460. Zdecydowaną gwiazdą spotkania będzie jednak jedna z nowości produktowych w portfolio firmy – dwuramienny robot współpracujący YuMi. Spragnieni zostaną natomiast obsłużeni przez robota IRB 120 na stanowisku FlexBeer, który z gracją będzie serwował napoje. FlexBeer to oczywiście dzieło znakomitego zespołu ABB.

Rejestracja