Strefa Recyklingu Opakowań

Strefa Recyklingu Opakowań to miejsce prezentacji rozwiązań związanych z recyklingiem opakowań podczas Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 w dniach 7-9 marca 2017 w Warsaw Expo.

W Strefie Recyklingu Opakowań swoją ofertę prezentują dostawcy maszyn, urządzeń i linii do recyklingu opakowań, firmy i organizacje zajmujące się odzyskiem materiałów, uczelnie i działy badawcze, media i inne podmioty związane z recyklingiem.

Recykling opakowań polega na przetworzeniu zużytych opakowań na nowe opakowania lub inne nowe produkty, do produkcji których wykorzystane zostają surowce uzyskane w ramach recyklingu zużytych opakowań.

Wystawcom targowym oferujemy bezpłatną prezentację oferty na naszych stronach www.

Szkolenia, warsztaty, konferencje

Podczas 3 dni targowych odbędą się warsztaty, szkolenia i konferencje branżowe dedykowane recyklingowi opakowań.

Strefa Recyklingu Opakowań

Puszkomaty

recpuszekPrzekonaj się, co zyskujesz, gdy segregujesz!

Wrzucaj puszki, odbieraj nagrody i wspieraj potrzebujących!

Grupa Can Pack to największy producent puszek aluminiowych w kraju i jeden z największych na świecie. Grupie Can Pack nie jest obojętne co dzieje się z wyprodukowanymi puszkami, dlatego aktywnie angażuje się w odzyskiwanie aluminium ze zużytych puszek po napojach. Najnowszą inicjatywą w tym zakresie jest wdrożenie projektu mającego na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa jak również zwiększenie ilości puszek aluminiowych poddawanych recyklingowi.

Projekt wdrażany jest przez spółkę Grupy Can Pack dedykowaną do działań związanych z ekologią i recyklingiem – KOBA Organizacja Odzysku Opakowań S.A., która posiada blisko 20 letnie doświadczenie w zakresie recyklingu puszki aluminiowej. Partnerem akcji jest sieć sklepów Carrefour w Polsce. Zaangażowani są również inni krajowi i zagraniczni partnerzy, m.in., Fundacja Nasz Śląsk i Fundacja Can-Pack.
Akcja polega na instalacji w wybranych placówkach handlowych Puszkomatów, czyli urządzeń do zbierania puszek aluminiowych. Działanie jest odpowiedzią na stale rosnącą konsumpcję napojów w puszkach w Polsce i na świecie.

Puszkomaty działają w bardzo prosty sposób: użytkownik wrzuca puszki do wyznaczonego miejsca, a po wrzuceniu puszek otrzymuje nagrodę w wybranej przez siebie formie. Może to być zniżka na zakupy lub złożenie dotacji na cele charytatywne. Na potwierdzenie nagrody użytkownik otrzymuje stosowny wydruk. W przyszłości planowane jest również wprowadzenie loterii z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.
System zaawansowanych czujników umożliwia przyjmowanie zużytych puszek aluminiowych różnych rozmiarów całych, uszkodzonych lub zgniecionych, co znacznie upraszcza segregację puszek w domach. Co bardzo istotne Puszkomaty przyjmują jedynie puszki aluminiowe, pozostałe opakowania będą odrzucane.

W Polsce aż 30% puszek aluminiowych nie jest poddawane recyklingowi, oznacza to, że materiał, z którego zostały wyprodukowane jest marnowany, a sama puszka dołącza do odpadów komunalnych, lub co gorsza trafia do lasów czy na trawniki. Poddanie puszek recyklingowi nie tylko oszczędza surowce naturalne ale również energię. Każda poddana recyklingowi puszka umożliwia zaoszczędzenie nawet 95% energii potrzebnej do produkcji puszki z nowego aluminium. Wrzucając puszkę do Puszkomatu użytkownik nie tylko otrzymuje wybraną przez siebie nagrodę, ale przede wszystkim chroni środowisko, w którym wszyscy żyjemy.

W chwili obecnej w województwach Małopolskim i Śląskim, zostało zainstalowanych 25 Puszkomatów na terenie sklepów sieci Carrefour, zapewniając tym samym łatwy dostęp dla szerokiego grona potencjalnych „zbieraczy puszek”. Jest to program pilotażowy, który w razie pozytywnego odzewu ze strony użytkowników zostanie rozwinięty na skalę ogólnopolską.

Więcej informacji: Recypuszek.pl