Projektujesz opakowania – przyjdź do nas i zaprezentuj swoją ofertę na Targach Warsaw Pack 2017 w Strefie Creative Packaging.

Wystawcom Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 i wystawcom Strefy Creative Packaging 2017 oferujemy możliwość prezentacji projektów opakowań oraz nowatorskich rozwiązań i wzornictwa opakowań.

Dla każdego wystawcy przygotowaliśmy komfortowe warunki prezentacji w Strefie Creative Packaging 2017 ( gotowe stoiska wystawiennicze, możliwość prowadzenia warsztatów ).

Podczas trwania Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2017 spośród zaprezentowanych w Strefie Creative Packaging 2017 produktów jury powołane przez Organizatora wyłoni i nagrodzi najciekawsze produkty.

Projektantów, agencje marketingowe, kreatorów, designerów, producentów opakowań zapraszamy do udziału w Strefie Creative Packaging podczas Targów Techniki Pakowani i Opakowań Warsaw Pack 2017 organizowanych w dniach 7-9 marca 2017 w hali F Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy.

Każdy wystawca Strefy Creative Packaging dostaje do dyspozycji gotowe stoisko 3×2 m na 3 dni targowe

w CENIE PROMOCYJNEJ 600 zł netto

OFERTA WAŻNA DO 31 STYCZNIA 2017 ! ZADZWOŃ TERAZ !

Targi Warsaw Pack 2017 odwiedzą tysiące kupców i handlowców branży spożywczej, chłodni, mroźni, magazynowej, logistycznej, hurtowni spożywczych, sieci handlowych, zakładów produkcyjnych, sadowniczej i warzywniczej, gastronomicznej i innych.

Wystawcy zainteresowani większym stoiskiem, zabudową indywidualną i innymi zapraszamy do kontaktu.

Kontakt: Ptak Warsaw Expo
Al. Katowicka 62, Nadarzyn 05-830 

Kontakt telefoniczny:
0048 518 739 097
E-mail:
m.nowak@warsawexpo.eu 

Dla uczelni i studentów udział
w Strefie Creative Packaging 2017
przewidziany jest w ramach współpracy barterowej !

Szczegółowe informacje: 518 739 097
m.nowak@warsawexpo.eu 

Formularz zgłoszeniowy Creative Packaging 2017

Formularz zgłoszeniowy CREATIVE PACKAGING 2017

Dylemat projektanta. Modele próbne: tradycyjne czy 3 D? Picador Polska

Przy tworzeniu projektu opakowania, bardzo ważne są wiedza, doświadczenie i wyobraźnia projektanta, który w swej pracy może wspierać się narzędziami tradycyjnymi, jak i nowoczesnym oprogramowaniem do projektowania.

Kiedy klient zleca wykonanie projektu, często dostarcza pakowany przedmiot do biura projektanta.Produkt ma być bezpiecznie, stabilnie umieszczony w pudełku i nie przesuwać się.
Pakowany produkt najpierw trzeba dokładnie zwymiarować, ocenić jego wagę i cechy szczególne materiału z którego jest wykonany, mogące mieć wpływ na kształt wkładki i opakowania. (zdjęcie IMG)
Aby  pokazać klientowi najlepszą opcję pakowania, wykonuje się tekturowy prototyp-model. By go wykonać , w dowolnym programie CAD trzeba zrobić rysunek, następnie wydruk, a ten nanieść na tekturę.
Ręczne wycięcie i dopasowanie powinny być etapem kończącym cały proces.
Nie zawsze tak się dzieje, gdyż dopiero po umieszczeniu produktu w zaprojektowanym modelu widać, czy wszystkie pobrane wymiary są dokładne.
Produkt, jako forma przestrzenna musi być precyzyjnie umieszczony w opakowaniu.
Zdarza się, ze wymaga to wielokrotnych prób, dopasowań i kolejnych modeli.

A może wizualizacja 3 D?
(zdjęcie 1)

Projektowanie 3D

 
Korzystając z technologii 3 D- modułu programu do projektowania- również zaczynamy od wymiarowania.
Na tej podstawie projektant rysuje pakowany obiekt w 2 D.
Zakończony projekt 2D przenosi się do 3D tworząc bryłę produktu.
(zdjęcie 2)

Projektowanie 3 D

 
Do bryły w 3 D można bezbłędnie dopasować wkładkę, która będzie stabilizowała położenie pakowanego przedmiotu. Program dostosowuje wymiar otworu we wkładce, w którym umieszczony będzie produkt.
(zdjęcie 4)

Projektowanie 3D

 
Projektant, mając do dyspozycji bibliotekę FEFCO może wybrać odpowiednie pudełko lub skorzystać z własnego projektu.
(zdjęcie 6)
Picture
 
 

 

 

Projektowanie 3d

Wizualizacja 3D pokazuje trójwymiarowe opakowanie, sposób zamykania i nadruk. W prosty i szybki sposób projektant może przesłać do klienta wizualizację w PDF.

Można też sprawdzić wszystkie parametry, dokładność dopasowania i składania. Nanoszenie wszelkich zmian jest szybsze i łatwiejsze w porównaniu z wykreślaniem i wycinaniem kolejnych prototypów kartonowych. Dla klienta końcowego wizualizacja przestrzenna jest bardziej czytelna i pozwala na przekazanie wszelkich sugestii.

Autorka: Joanna Jaźwińska – projektant
Picador Polska
www.picadorpolska.pl
503043304


Picador CAD – program do projektowania opakowań i paletyzacji

Nowoczesne oprogramowanie dla projektantów kartonowych pudełek. Picador CAD dedykowany jest producentom wykrojników poligraficznych, drukarniom, agencjom reklamowym, firmom wykorzystującym kartony do planowania paletyzacji i transportu.

 

 

III edycja Konkursu na pracę dyplomową o tematyce opakowaniowej – Polska Izba Opakowań

Konkurs opakowań