MIĘDZYNARODOWE TARGI TECHNIKI PAKOWANIA I OPAKOWAŃ - PACK EXPO

Za nami kolejny, drugi dzień Targów Pack Expo. Podczas wydarzenia zostały przeprowadzone wywiady z wyróżnionamy wystawcami.

Video wywiadu udzieliły firmy: IMA, Bosky oraz Filmat. Firmy przedstawiły innowacyjne rozwiązania oraz technologie, które wykorzystywane są w maszynach do pokowania.

Firma Bosky zwróciła szczególną uwagę na ergonomiczny aspekt pracy z maszynami do pakowania. Firma IMA przedstawiła swoje dwie flagowe maszyny, opowiadając również o dynamicznie rozwijającym się sektorze pakowania, który skupia w sobie nowe technologie, wysokie wymagania firm i konsumentów, a także ekologiczny i prawny wymóg, który musi być spłeniony przy tworzeniu opakowań. Firma Filmat przedstawiła swoją główną maszynę, z którą pojawiła się na tegorocznych Targach Pack Expo, podkreślając ważność wydarzenia. Targi z roku na rok są coraz większe i skupiają coraz to wiecej nowych wystawców.

W Studniu Targowym odbyła się Ceremonia Wręczenia Medali Targowych.

Medale Targowe otrzymało 9 lauretów.

W kategorii INNOWACYJNOŚĆ nagrody otrzymały firmy:

Polpack, Fabryka Systemów Pakujących Pablo.pl, BOSKY, CRAEMER, WEINDICH.

W kategorii PREMIERA TARGOWA nagrody otrzymały firmy: Ulma Packaging Polska, DI-ZET.

W kategorii PRODUKT TARGOWY nagroda powędrowła do firmy Kram FC.

Nagrodę w kategorii PROMOCJA NOWEGO PRODUKTU otrzymała firma PID Polska.

Targi są świeną okazją do nawiązywania lukratywnych kontaktów biznesowych oraz pozyskiwania nowych beneficjentów, a także pogłębiania relacji z obecnymi, stałymi klientami.

Zobacz jak było na poprzednich edycjach


Targi Techniki Pakowania i Opakowań 23-25 KWIETNIA 2024

23 kwietnia, odbył się pierwszy dzień Targów Techniki Pakowania i Opakowań.

Podczas pierwszeego dnia Targów Pack EXPO Medale Targowe zostały wręczone 8 laureatom w 3 kategoriach. Nagrody zostały przyznane przez kapitułę Ptak Warsaw Expo oraz Krajową Izbę Targową.

Wszystkim laureatom, nagrody osobiście wręczył Prezes Krajowej Izby Targowej Pan Dariusz Drąg.

W kategorii INNOWACYJNOŚĆ nagrodzone zostały firmy: HG Robotics, Filmat, Metroopack, Radpak Fabryka Maszyn Pakujących.

W kategorii PRODUKT TARGOWY nagrodę otrzymały firma Ocean Systems. W kategorii PREMIERA TARGOWA nagroda trafiła do firm: Fenix Systems, Polpak, AWM-PAK.

Video wywiadu udzieliły firmy: HG Robotics, Ocean Systems oraz PID Polska. Firmy opowiedziały o swoich mocnych stronach, korzyściach płynących z udziały w Targach Pack Expo, przedstawiły również swoje produkty, z którymi pojawili się na wydarzeniu.

Targi Pack Expo z pewnością są źródłem inspiracji i innowacyjnych rozwiązań dla przedstawicieli branży. Dzięki udziałowi w wydarzeniu, uczestnicy mogą poznać najnowsze trendów, wymieniać doświadczenia oraz nawiązywać cenne kontakty biznesowe.

Zobacz jak było na poprzednich edycjach


Niezmienna jakość od lat. Zapraszamy na 9. edycję Warsaw Pack

W dniach 23-25 kwietnia 2024 roku w Ptak Warsaw Expo świętować będziemy 9. edycję Warsaw Pack, międzynarodowych targów techniki pakowania i opakowań. Wydarzenie to od lat cieszy się niezmienną jakością i zaufaniem tysięcy odwiedzających.

Nie każde wydarzenie biznesowe ma szansę doczekać dziewięciu kolejnych edycji. Żeby mu się to udało, potrzeba sprawdzonych biznesowych partnerów, odpowiednio dobranej grupy docelowej, sprofilowania eventu w oparciu o jakość, a także stworzenia doskonałych warunków do integracji biznesu. To wszystko łączy Warsaw Pack, czyli międzynarodowe targi techniki pakowania i opakowań. Dziewiąta edycja wydarzenia jeszcze bardziej skupi się na networkingu i integracji biznesu.

Co oferuje Warsaw Pack?

Warsaw Pack to właściwa inwestycja dla każdego przedsiębiorcy, który nastawiony jest na poszerzenie grona potencjalnych partnerów biznesowych, zbudowanie bazy odbiorów i umocnienie świadomości marki na rynku.

Odwiedzający będą mogli zaznajomić się z kompletnymi ofertami wystawców, a firmy będą miały możliwość pokazania swojego pełnego portfolio To wszystko dzięki dostępności największej w Polsce powierzchni wystawienniczej hal Ptak Warsaw Expo, gwarantującej nieograniczone możliwości prezentacji produktów i usług.

Odwiedzenie Warsaw Pack to oszczędność czasu i pieniędzy. W ciągu trzech dni w jednym miejscu spotka się cała branża. Nastąpi więc redukcja kosztów marketingowych przy jednoczesnym zysku w postaci pozyskania wartościowych leadów i podpisania nowych umów.

Międzynarodowe kontraktacje na Warsaw Pack

Prawie 20 tysięcy uczestników z Polski i zagranicy odwiedziło ósmą edycję Warsaw Pack. W tym gronie znaleźli się nastawieni na międzynarodowe kontraktacje przedsiębiorcy z między innymi Niemiec, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Czech czy Słowacji. Nawiązanie z nimi relacji biznesowych dla wielu uczestników wydarzenia wiązało się z inwestycjami w rozwój na nowych rynkach i ekspansją do dotąd mniej dostępnych grup docelowych.

Dziewiąta edycja wydarzenia będzie jeszcze bardziej nastawiona na budowanie międzynarodowych relacji biznesowych. Warto jest więc otworzyć się na nowe możliwości w sektorze.

Kogo będzie można spotkać na Warsaw Pack?

W zakresie tematycznym Warsaw Pack znalazły się przedsiębiorstwa zajmujące się technologiami pakowania i opakowań, maszynami do pakowania i etykietowania, materiałami opakowaniowymi i foliami, systemami oznakowania i kodowania, usługami logistycznymi i magazynowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie pakowania, automatyzacją procesów w sektorze czy testowaniem i kontrolą jakości w branży.

Zaprezentują się między innymi OCEAN SYSTEMS, HG ROBOTICS, SPOLEX, FILMAT, PAKOWARKA, FENIX SYSTEMS, WEINDICH, Łukaszewicz, Green Tree, POLPAK, Pablo, AGJ, Intrex czy AWM PAK.

Już dziś zagwarantuj sobie udział w Warsaw Pack!
Zarejestruj się: https://warsawpack.pl/rejestracja/
Zostań wystawcą: https://warsawpack.pl/zostan-wystawca/


Innowacje w opakowalnictwie i rozwój biznesu. Ósma edycja Warsaw Pack za nami

Innowacje w opakowalnictwie i rozwój biznesu

Ósma edycja Warsaw Pack za nami

Ósme międzynarodowe targi techniki pakowania i opakowań Warsaw Pack odbyły się w dniach 18-20 kwietnia 2023 roku w Ptak Warsaw Expo. Była to nowoczesna platforma do dyskusji o innowacjach w branży i kolejnych krokach w jej rozwoju.

Branża technik pakowania i opakowalnictwa nieustannie zmienia się równolegle do rzeczywistości konsumenckiej i prawnej, które na nią oddziałują. Kolejne kraje decydują się na bardziej ekologiczne rozwiązania, a klienci są bardziej świadomi konieczności dokonywania zrównoważonych dla środowiska wyborów. To dla tego sektora spore wyzwania. O nich, a także o innowacjach, trendach i nowych technologiach rozmawialiśmy podczas ósmej edycji Warsaw Pack, która odbyła się w Ptak Warsaw Expo.

Integracja biznesowa największych branżowych marek podczas Warsaw Pack

Podczas Warsaw Pack najważniejszy był biznes i jego integracja. Wydarzenie to gościło liderów sektora i firmy, które stawiają w nim na innowacje. Wśród nich były między innymi GEA, HG Robotics, Filmat, Intrex, Madej Pak, Ocean Systems, AWM PAK, BekuPlast, Pablo, FOLPOL, Green Tree, Metro Catering System, NOVIGO FILMS, PGS, POLPACK, Premacy, SPOLEX, TURCK, ULMA czy PID Polska. Prezentowały one swoje oferty wycyzelowanemu gronu odbiorców-odwiedzających (przedstawiciele branży opakowaniowej, producenci żywności, handlowcy hurtowi i detaliczni, projektanci i agencje reklamowe, przedstawiciele sektora kosmetycznego, specjaliści ds. logistyki i transportu, inżynierowie i specjaliści ds. jakości, przedstawiciele instytucji naukowych), rozbudowując sieć wzajemnych zależności.

Wszystko po to, by znaleźć innowacyjne i najbardziej odpowiadające odbiorcom rozwiązania, dynamizując tym samym rozwój sektora. Jednocześnie Warsaw Pack było dla uczestników okazją do otwarcia się na międzynarodowe rynki i zdobycia klientów tam, gdzie do tej pory nie było to możliwe.

„Innowacje w opakowalnictwie” i „Opakowania w obiegu zamkniętym”

Podczas Warsaw Pack nie mogło zabraknąć merytorycznych konferencji, traktujących o rozwoju branży. 18 kwietnia odwiedzający mogli skorzystać z prelekcji w ramach panelu „Innowacje w opakowalnictwie”. Podczas niego między innymi o perspektywach rynku opakowań w 2023 roku mówił Maciej Nałęcz z Santander Bank. Dr Aneta Pluta-Zaremba oraz dr Jolanta Turek SGH skupiły się współpracy w łańcuchu dostaw dla cyrkularności – studium przypadku opakowań kompostowalnych do żywności. O alternatywnych rozwiązaniach dla tradycyjnych tworzyw sztucznych mówił z kolei Adam Uptas z Green Tree, a temat „e-Pack inteligente opakowanie zwrotne dedykowane dla branży e-commerce” poruszył Michał Grabia z Łukasiewicz Poznański Instytut technologiczny.

Kolejnego dnia odbyła się konferencja „Opakowania w obiegu zamkniętym”. Jakub Tyczkowski z Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań SA powiedział o praktycznych skutkach dla przedsiębiorców planowanych i wprowadzanych zmian, celach recyklingu. Ewa Badowska–Domagała z kancelarii GDBD opowiedziała o tym, jakie zmiany nastąpiły i są planowane w unijnych przepisach dotyczących opakowań, a nad tematyką kierunków rozwoju innowacji opakowaniowych – nowych projektach badawczych – pochyliła się Karolina Wiszumirska z Natureef. Bardzo ciekawym wystąpieniem było „Przydatność do recyklingu opakowań ze szkła i plastiku – teoria a praktyka” autorstwa Marty Krawczyk z Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań SA. Powodzeniem cieszyła się również prelekcja „Rynek powierzchni logistyczno-magazynowej: perspektywy i przykładowe możliwości inwestycyjne” Marcia Michalskiego i Bartłomieja Kuwała z BusinessWise.

Poruszanych tematów było jednak o wiele więcej. Konferencje te pozwoliły zwiększyć kompetencje indywidualne i wiedzę, co przełożyło się na dalszy rozwój poszczególnych przedsiębiorstw i otworzyło je na nowe rozwiązania.

Dziękujemy za udział w ósmej edycji Warsaw Pack. Zapraszamy na kolejne odsłony wydarzenia. Więcej informacji wkrótce!


Panel dyskusyjny dotyczący rynku magazynowo-logistycznego w Polsce

Środa 19.04.2023 o godz. 14.15

Panel dyskusyjny dotyczący rynku magazynowo-logistycznego w Polsce.

BusinessWise Sp. z o.o. Sp.K., Agent Firmy Inwestycyjnej Evo Dom Maklerski S.A

Uczestnicy:
  • 7R S.A.

  • LCube

  • Ipopema TFI S.A.

Debatę poprowadzą Marcin Michalski oraz Bartłomiej Kuwał.


Zapakuj swój produkt na stoisku Silny&Salamon

Zapakuj swój produkt na stoisku Silny&Salamon

Decyzje o inwestycjach w automatyzację procesów pakowania wymagają właściwej diagnozy potrzeb i wcześniejszego sprawdzenia rozwiązań w praktyce. Jak ocenić efektywność biznesową nowych rozwiązań? Idealną okazją do tego będzie wizyta na stoisku Silny&Salamon (B3.21) podczas Targów Warsaw Pack. Zostaną tam zaprezentowane nowości, a także cenione przez klientów sprawdzone modele maszyn pakujących.

Firma Silny&Salamon, wyłączny dystrybutor Sealed Air – Autobag w Polsce, kontynuuje ekologiczne podejście do procesu pakowania, udostępniając kolejne modele maszyn, które obsługują jednorodne, a więc nadające do recyklingu opakowania. Szybkie i sprawne pakowanie za pomocą maszyn Sealed Air – Autobag może się odbywać już nie tylko w wysokiej jakości worki foliowe, ale również w papierowe torebki.

Wygodne opakowania papierowe
Podczas Warsaw Pack po raz pierwszy w Polsce zaprezentowana zostanie maszyna Autobag® 850 S Papier. Stanowi ona rewolucję w rodzinie maszyn Sealed Air – Autobag spełniając potrzeby klientów, którzy preferują opakowania papierowe. Urządzenie chętnie stosowane jest w realizacji zamówień e-commerce i procesów fulfilment. Dzięki wbudowanej drukarce nadruk etykiet wysyłkowych odbywa się bezpośrednio na torbie, co znacząco przyspiesza sam proces oznaczania produktów, a jednocześnie sprawia, że opakowanie pozostaje jednorodne. Maszyna automatycznie otwiera, etykietuje i zgrzewa opakowania, uzyskując maksymalną wydajność 7 lub 10 worków na minutę w zależności od rozmiaru torebek M (355 mm x 500 mm) czy L (480 mm x 600 mm). Natomiast rozmiar XL (550 mm x 660 mm), który będzie dostępny już od października br., poszerzy ofertę rozwiązań w szczególności dla firm działających w kanale e-commerce, które będą mogły dysponować pełnym wachlarzem opakowań przed sezonem świątecznym.

Poziome pakowanie skomplikowanych produktów
Kolejnym modelem dostępnym na stoisku Silny&Salamon, którego atuty docenią przedstawiciele firm działających w kanale e-commerce czy odzieżowych, będzie maszyna Autobag® 650H™ poziomo pakująca produkty o skomplikowanych kształtach np. odzież, elementy giętkie lub całe zestawy. Wdrożona w niej technologia pozwala na automatyczne otwieranie i zamykanie torby wysyłkowej, umożliwiając szybsze pakowanie zamówień. Dodatkowo stanowiąca jej nieodłączną część drukarka termotransferowa, która pracuje w systemie next-bag-out, nadrukowuje etykietę logistyczną na każdym worku tuż przed jego napełnieniem.

Najszybsza z dostępnych maszyn
Inne ciekawe rozwiązanie wspomagające automatyzację procesów pakowania, które przedstawią eksperci, to maszyna Autobag® 500™, która w zestawie z podajnikiem Maximizer stanowi kompletne rozwiązanie dla firm produkcyjnych oczekujących wysokiej wydajności. Model 500 to najszybsza z dostępnych maszyn, która pakuje do 65 opakowań na minutę i konfekcjonuje produkty w worki od 50 x 70 mm szerokości do 300 x 1000 mm długości. Sprawdza się przy długich zamówieniach seryjnych, można ją również łatwo integrować z automatami podającymi i komponować w zautomatyzowane linie. Może też być wyposażona w półkę podtrzymującą dla cięższych produktów.

Kompaktowa i uniwersalna maszyna na dobry start
Na stoisku Silny&Salamon nie zabraknie też lubianej przez klientów kompaktowej maszyny do pakowania ręcznego – Autobag® PS 125 OneStep™. Od tego modelu już przy małej produkcji można rozpocząć automatyzację i stopniowo ją rozwijać. Prędkość Autobag® PS 125 OneStep™ wynosi 25 opakowań na minutę, a jej kolejna zaleta to samodzielny druk wysokiej rozdzielczości zmiennych oznaczeń.

Na Warsaw Pack będzie można przetestować ten model w zestawie z maszyną liczącą Comcount 530, a także w połączeniu ze stanowiskiem ręcznego pakowania – stołem BVS. Model PS 125 OneStep to podstawowe urządzenie, na którym z czasem można robić prepacking, co sprawdza się w branży meblowej, gdzie tworzone są zestawy, konfekcjonowane następnie w zbiorczym opakowaniu. Na kolejnych etapach automatyzacji warto rozważyć rozbudowę linii o systemy sortujące, liczące czy ważące, co pozwoli stworzyć kompleksowe ciągi pakujące. Atutem maszyn są również niewielkie gabaryty tzw. table top, co pozwala łatwo wkomponować je w linie produkcyjne, a także instalować w niewielkich przestrzeniach.

Przetestuj urządzenia i spakuj swój produkt
Nowoczesne rozwiązania wspomagające procesy logistyczne zobaczyć będzie można na stoisku B3.21 firmy Silny&Salamon podczas Warsaw Pack, które odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia br. w Warsaw Ptak Expo. Eksperci pokażą jak przyjazna dla użytkownika jest obsługa poszczególnych modeli, pomogą też spakować przyniesione przez uczestników produkty. Warto wykorzystać tą sposobność, by poznać najlepsze z dostępnych rozwiązań na rynku.

Osoby, które nie będą mogły przybyć na wydarzenie, zapraszamy do wirtualnego showroomu. Więcej informacji o firmie znajduje się na www.pakowanie.biz i www.plomby.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i i Silny & Salamon – wyłączny dystrybutor APS Autobag.

Kontakt dla mediów:

Agnieszka Kuźma-Filipek, Lawenda Public Relations,
tel. + 48 601 99 10 89, agnieszka@lawendapr.com

Silny&Salamon Sp. z o.o., ul. Druskiennicka 20
81-533 Gdynia, tel. +48 58 622 54 01


Najważniejsze wydarzenie branży opakowań w Polsce, Warsaw Pack, już wkrótce!

Najważniejsze wydarzenie branży opakowań w Polsce, Warsaw Pack, już wkrótce!

Dynamiczny rozwój, najaktualniejsze zagadnienia, kompetentni eksperci i networking klasy światowej – to wszystko można będzie znaleźć podczas ósmej edycji Warsaw Pack, czyli międzynarodowych targów techniki pakowania i opakowań. Wydarzenie odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia 2023 roku w Ptak Warsaw Expo.

Ostatnie miesiące nie są łatwe dla polskiej gospodarki, ale branża opakowań wydaje się być na to odporna. Mimo wywołanego wojną kryzysu i inflacji nasze firmy utrzymują się w europejskiej czołówce liderów tego sektora przemysłu. Tempo wzrostu produkcji wynosi obecnie około ośmiu, dziewięciu procent. W 2022 roku wartość polskiego rynku opakowań wyniosła natomiast około 60 miliardów złotych.

Tak dynamicznie rozwijająca się branża potrzebuje więc miejsca do dyskusji, rozwoju i zacieśniania relacji biznesowych. Jest nim Warsaw Pack, którego ósma edycja odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia w Ptak Warsaw Expo.

Warsaw Pack stawia na rozwój branży

Warsaw Pack nie jest standardowym wydarzeniem targowym. To event ściśle odpowiadający potrzebom sektora dzięki postawieniu na wyselekcjonowaną grupę ekspertów, którzy o branży wiedzą wszystko. Tworzą oni tak zwaną Radę Programową, która składa się z liderów branży. Wiedzą oni gdzie postawić akcent zarówno w networkingu, jak i edukacji tak, by każdy odwiedzający Warsaw Pack wyszedł z wydarzenia z aktualną wiedzą i nowymi kontaktami biznesowymi.

Aby ułatwić nawigację odwiedzającym podczas Warsaw Pack, event podzielono na sektory. W Strefie Automatyki i Robotyki znajdą oni roboty mobilne, systemy nawigacji laserowej, wizyjne, kontroli, identyfikacji przemysłowej czy napędy. W Strefie E-commerce uczestnicy będą mieli szansę zaznajomić się z maszynami, materiałami, opakowaniami, etykietami, taśmami i wypełniaczami. Strefa Logistyki i Magazynowania zaoferuje im z kolei szerokie spectrum wózków widłowych, platformowych, podnośnikowych, a także paletyzatory, manipulatory, wciągarki, suwnice czy układarki. W Strefie Opakowań znajdą się natomiast opakowania kosmetyczne i farmaceutyczne, opakowania spożywcze oraz opakowania przemysłowe.

Ponadto, uczestnicy będą mogli skorzystać ze Strefy Techniki Pakowania, która zgromadzi szeroką ofertę maszyn dedykowanych branży, czy też ze Strefy Etykiet, Etykietowania i Druku, w której zawarte będą urządzenia i systemy etykietowania oraz znakowania.

Warto odkreślić, że jednym z najważniejszych aspektów Warsaw Pack jest możliwość poszerzenia kompetencji dzięki warstwie edukacyjnej wydarzenia. Wśród konferencji Warsaw Pack 2023 znalazły się „Opakowania w obiegu zamkniętym”, która odbędzie się 18 kwietnia oraz „Innowacje w opakowalnictwie” datowana na 19 kwietnia.

Dlaczego warto postawić na Warsaw Pack?

Targi Warsaw Pack 2022 odwiedziło 15 tysięcy gości z kraju i zagranicy. Każdego roku w wydarzeniu biorą udział między innymi właściciele firm, dyrektorzy zarządzający, menadżerowie, projektanci, przedstawiciele działów marketingu oraz dyrektorzy i specjaliści ds. zakupów, reprezentujący różne branże (wśród nich są spożywcza, kosmetyczna, chemiczna, farmaceutyczna, przemysłowa czy reklamowa). To tysiące    potencjalnych klientów i partnerów biznesowych w jednym miejscu i czasie. Warsaw Pack jest więc wydarzeniem obowiązkowym dla osób, które chcą rozwinąć się w branży!

Zostań wystawcą: warsawpack.pl/zostan-wystawca
Zarejestruj się: warsawpack.pl/rejestracja


Nowy wymiar rozwoju branży podczas VII odsłony Warsaw Pack. Za nami kolejna rekordowa edycja!

Nowy wymiar rozwoju branży podczas VII odsłony Warsaw Pack. Za nami kolejna rekordowa edycja!

Już od wielu lat Warsaw Pack jest najbardziej atrakcyjnym wydarzeniem w branży opakowań. To lider zrzeszający sektor i event, który z roku na rok robi więcej dla biznesu. Edycja 2022 cieszyła się powodzeniem - wydarzenie zostało odwiedzone przez prawie 15 000 uczestników!

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack - aż sześć stref tematycznych

Podczas Warsaw Pack odwiedzający mogli zaznajomić się z kompleksowymi ofertami największych podmiotów w branży. Wśród nich można było wyróżnić kilka stref tematycznych – techniki pakowania, opakowania, etykiety, etykietowanie, druk, automatyka, e-commerce, logistyka i magazynowanie. Ciąg technologiczny został zaprezentowany na ponad 40 000 m2. Wszystko po to, by uczestnicy mogli opuścić tę edycję w przekonaniu, że zebrali pełną wiedzę odnośnie do rozwoju sektora, konkurencji, przyszłości branży, innowacji i trendów.

Konferencje Warsaw Pack to merytoryczna wiedza od branżowych liderów

Skoro już o wiedzy mowa, nie można zapomnieć o strefie konferencyjnej zorganizowanej podczas Warsaw Pack. Jako że nadrzędną cechą wydarzenia jest jego kompleksowość i stawianie na rozwój, nie mogło zabraknąć prelekcji i dyskusji dotyczących przyszłości sektora.

Konferencja „Innowacje w opakowalnictwie” rozpoczęta została rozdaniem nagród laureatom konkursu Pak Star. Później Maciej Nałęcz, analityk z Santander, zastanowił się nad kondycją, perspektywami i wpływem wojny na branżę. Dr Jolanta Turek i dr Beata Witeska wskazały kierunki rozwoju rynku bioopakowań, a o ich designie powiedziała dr inż. Agnieszka Kawecka. O recyclingu w opakowaniach opowiedział z kolei Andrzej Kornacki z Futamury, natomiast rynek naszych ukraińskich sąsiadów scharakteryzował Walery Krivshey. Na aspektach ekologii skupił się również Krzysztof Wójcik, kierownik zespołu ekologii opakowań w Centrum Opakowań Łódzkiego Instytutu Technologicznego. O trendach i nowych technologiach opowiedział natomiast Krzysztof Niczyporuk.

To nie był jednak koniec paneli z merytoryczną wiedzą podczas Warsaw Pack. Konferencja „Opakowania w obiegu zamkniętym” również cieszyła się dużą popularnością. Została ona podzielona na dwa bloki tematyczne – „Prawo i biznes” oraz „Opakowania”. Pierwszy z nich rozpoczął się podsumowaniem Magdaleny Dziczek odnośnie do zmian w prawie w 2021 roku. O taksonomii i jej wpływie na biznes powiedział z kolei dr adwokat Radosław Maruszkin. O efektywności systemów kaucyjnych i depozytowych mówił natomiast Bartłomiej Morzycki.

Drugi blok został rozpoczęty przez Martę Krawczyk z Rekopolu. Skupiła się na celach recyklingu dla opakowań. Małgorzata Szymczukiewicz poświęciła prelekcję innowacyjnym opakowaniom do żywności, a Maria Jędrzejewska wskazała cele recyklingu w branży w odniesieniu do edukacji konsumenta.

Warsaw Pack w liczbach

Tegoroczna edycja Warsaw Pack była rekordowa. Event odwiedziło prawie 15 000 uczestników, którzy bacznie przyglądali się ofertom 167 wystawców. Do tego mogli podziwiać aż 156 maszyn i sprawdzić 761 rozwiązań opakowaniowych, które tworzyć będą przyszłość sektora.

Kogo można było spotkać podczas Warsaw Pack?

Byli to między innymi przedstawiciele firm Intrex, Pablo, Green Tree, Pol Pack, Kart, Teccon, Digital, 1Logistics Żuralski, Apacz Copacking, Beku Piast, Bizerba, Bosky, PolPak, Metro Catering System, ITA, La-Mar, Kakao, DBR 77.

Kolejna edycja Warsaw Pack już wkrótce!

Zakończenie siódmej edycji Warsaw Pack to rozpoczęcie odliczania do kolejnej. Olbrzymie zainteresowanie wydarzeniem spowodowało, że już teraz organizatorzy mogą potwierdzić, że kolejne międzynarodowe targi techniki pakowania i opakowań odbędą się w dniach 18-20 kwietnia 2023.

Nie może Was na nich zabraknąć.